Özer Hurmacı ile Mihriban Hurmacı’ya hapis talebi

17.02.2022
Özer Hurmacı ile Mihriban Hurmacı’ya hapis talebiFutbolcu eşi tarafınca darbedildiğini öne sürerek ikinci kez boşanma davası açan Mihriban Hurmacı’nın şikayetine yönelik soruşturma tamamlandı. İddianamede iki taraf hakkında da hapis cezası istendi.


Özer Hurmacı ile Mihriban Hurmacı'ya hapis talebi

Mihriban Hurmacı-Özer Hurmacı çifti, geçtiğimiz günlerde sertlik vakasıyla magazin gündemine gelmişti.

3 çocuk anası Mihriban Hurmacı, eşinin cep telefonunda görmüş olduğu hanım fotoğrafları ve mesajlar yüzünden münakaşa yaşadıklarını ve darbedildiğini iddia etmişti.

İki isim, yaşananların peşinden davalık oldu.

İstanbul Cumhuriyet Savcılığınca hazırlanan iddianamede, birbirlerinden karşılıklı şikayetçi olan Hurmacı çifti, “müşteki-şüpheli” sıfatıyla yer aldı.

BİRBİRLERİNİ YARALADILAR

İddianamede, taraflar içinde 3 Şubat akşamı geç saatlerde kıskançık sebebiyle aralarında münakaşa çıkmış olduğu, Özer Hurmacı’nın “Seni gebertirim.” diyerek tehditte bulunmuş olduğu, Mihriban Hurmacı’nın da küfredip “Seni bitireceğim.” diyerek hakaret ve tehditte bulunmuş olduğu açıklandı. Tarafların birbirlerini karşılıklı olarak tekme, tokat ve yumruklarla hafifçe özellikte yaraladıkları kaydedildi.

Özer Hurmacı ile Mihriban Hurmacı ya hapis talebi #1

MİHRİBAN HURMACI’NIN 5,5 YILA KADAR HAPSİ İSTENDİ

İddianamede, Mihriban Hurmacı’nın “Eşe karşı rahat yaralama”, “Hakaret” ve “Tehdit” suçlarından 1 yıl 3 aydan 5 yıl 6 aya kadar hapsi istendi.

EŞİNE DE 3,5 YILA KADAR CEZA TALEP EDİLDİ

Özer Hurmacı hakkında ise “Eşe karşı rahat yaralama” ve “Tehdit” suçundan 1 yıldan 3 yıl 6 aya kadar hapis istendi.

İddianame kabul edilirse taraflar, İstanbul Asliye Ceza Mahkemesi’nde yargılanacak.

Özer Hurmacı ile Mihriban Hurmacı ya hapis talebi #2

MİHRİBAN HURMACI KORUMA KARARINI İHLAL ETTİ

Öte taraftan taraflar, birbirlerine karşı olarak koruma kararları aldırmıştı. Mahkemeye başvuran Mihriban Hurmacı, eşinin kendisine ve çocuklarına yaklaşmaması için 1 ay süreyle koruma sonucu aldırmıştı. Özer Hurmacı ise 1 aylık koruma kararının ihlal edilmiş olduğu iddiasıyla Mihriban Hurmacı hakkında zorlama hapsi talebinde bulunmuş oldu. Avukatları Esennur Ezgi ve Selim Erbağcı vasıtasıyla İstanbul Aile Mahkemesine başvuran Özer Hurmacı’nın talebi, 11 Şubat’ta kabul edildi.

Mahkeme, Mihriban Hurmacı hakkında “Sertlik tehdidi, hakaret, aşağılama yada minik düşürmeyi içeren söz ve davranışlarda bulunmamasına” ve “yazışma araçlarıyla rahatsız etmemesine” ilişkin kararları ihlal etmiş olduğu nedeni öne sürülerek 3 gün zorlama hapsi uygulanmasına karar verdi. Karar kesinleşirse Mihriban Hurmacı 3 gün cezaevine girecek. Sadece Mihriban Hurmacı’nın iki hafta içinde karara itiraz hakkı bulunuyor.

Özer Hurmacı ile Mihriban Hurmacı ya hapis talebi #3

Özer Hurmacı ile Mihriban Hurmacı ya hapis talebi #4

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir