Pakistan’da öldürülen papaz için kilisede namaz kıldılar

01.02.2022
Pakistan’da öldürülen papaz için kilisede namaz kıldılarPakistan’ın Peşaver şehrinde, otomobiline kimliği belirsiz kişiler tarafınca oluşturulan ateş sonrası ölen papaz William Siraj için, Pakistanlı müslümanlar kilisede dayanışma namazı kıldı.


Pakistan'da öldürülen papaz için kilisede namaz kıldılar

Pakistan’ın Peşaver bölgesinde, arkadaşı ile aracıyla seyahat icra eden papaz William Siraj, kimliği belirsiz motosikletli iki şahıs tarafınca saldırıya uğradı.

Araçta arkadaşı yaralanırken, papaz yaşamını yitirdi.

Pakistan’da öldürülen papaz için kilisede namaz kıldılar – Video

DAYANIŞMA İÇİN KİLİSEDE NAMAZ KILDILAR

Olayın peşinden değişik fikir sınıflarına mensup Müslüman alimler ve Hristiyan cemaati, bigün ilkin eyalet başkentinde vurularak öldürülen Papaz William Siraj için dayanışma göstermek amacıyla, Peşaver’deki bir kilisenin içinde namaz kılıp yakarış ettiler.

Pakistan da öldürülen papaz için kilisede namaz kıldılar #1

“PAPAZA YAPILAN SALDIRI ÜLKEMİZE YAPILAN SALDIRIDIR”

Olayın peşinden Başbakan Diyanet İşleri Hususi Temsilcisi Hafız Tahir Eşrefî’den çeşitli açıklamalar geldi.

Başbakan İmran Han’ın mevzuyu bizzat takip ettiğini ve Hristiyan toplumunun yalnız bırakılmayacağını söyleyen Eşrefi, “Devlet, pozitif yönde bir mesajın kiliseden iletilmesi gerektiğine inanıyor. Dünyaya birlik olduğumuz mesajını vermek istiyoruz. Papaza meydana getirilen hücum ülkeye yapılmış bir saldırıdır” dedi.

Pakistan da öldürülen papaz için kilisede namaz kıldılar #2

“SALDIRI PAKİSTAN VATANDAŞINA YAPILAN BİR SALDIRI OLARAK GÖRÜLMELİ”

Saldırının “azınlığın bir üyesine yönelik bir hücum değil, bir Pakistan vatandaşına yönelik bir hücum” olarak değerlendirilmesi icap ettiğini de sözlerine ekledi.

Pakistan da öldürülen papaz için kilisede namaz kıldılar #3

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.