Pakistan’da yoğun kar yağışı ölümlere sebep oldu

08.01.2022
Pakistan’da yoğun kar yağışı ölümlere sebep olduMurree şehrinde tesirini gösteren güçlü kar yağışı yüzünden, araçlarında mahsur kalan 21 şahıs donarak yaşamını yitirdi.


Pakistan'da yoğun kar yağışı ölümlere sebep oldu

Pakistan’ta mahalli basındaki haberlere bakılırsa, başkent İslamabad’a 70 kilometre uzaklıktaki Murree şehrinde ve Galiyat bölgesinde, dün akşamdan itibaren yoğun kar yağışı etkili oldu.

Murree bölgesinde oldukça sayıda şahıs vasıta içinde mahsur kaldı.

21 ÖLÜ

Yardım bekleyen vatandaşlardan 21’i ise soğuğa dayanamadı ve yaşamını yitirdi. Yaşamını kaybedenler içinde bir polis memuru, eşi ve 5 evladı da bulunuyor.

KURTARMA ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR

Pakistan İçişleri Bakanı Şeyh Raşid Ahmed, hafta sonu tatili için bölgede seyreden oldukça sayıda vasıta sebebiyle trafiğin tıkandığını, bu durumu denetim altına almak için çalışmaların sürdüğünü deklare etti. Ahmed, dağlık bölgedeki şehre giriş ve çıkışların yarın akşama kadar kapatıldığını ifade ederek binlerce kişinin sokaklarda kaldığını ve bu kişileri tahliye etmek için başlatılan arama kurtarma çalışmalarına, sivil personelin yanı sıra askerlerin de katıldığını söylemiş oldu.

Gezinsel bölgeye, kent dışından 125 binin üstünde aracın giriş yapmış olduğu belirtiliyor.

Pakistan da yoğun kar yağışı ölümlere sebep oldu #1

AFET BÖLGESİ İLAN EDİLDİ

Pencap yönetimi, Murree’yi afet bölgesi duyuru etti.

Başbakan İmran Han, Twitter’dan yapmış olduğu açıklamada, turistlerin Murree’de ağlatısal ölümü sebebiyle sarsıldığını ve mutsuz bulunduğunu belirterek mevzuyla ilgili soruşturma açılması talimatı verdiğini duyurdu.

Pakistan da yoğun kar yağışı ölümlere sebep oldu #2

Pakistan da yoğun kar yağışı ölümlere sebep oldu #3

Pakistan da yoğun kar yağışı ölümlere sebep oldu #4

Pakistan da yoğun kar yağışı ölümlere sebep oldu #5

Pakistan da yoğun kar yağışı ölümlere sebep oldu #6

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.