Pandemide görülen sorunlardan yüksek ateşe karşı 7 etkili gıda

11.02.2022
Pandemide görülen sorunlardan yüksek ateşe karşı 7 etkili gıda


2-SOMON

Somon balığı, hasta olduğunuzda tercih edebileceğiniz en iyi protein kaynaklarında ilk sıralarda yer ediniyor. Bunun sebebi ise hem yumuşak yapısından dolayı kolay tüketilebilmesi hem de ihtiva ettiği EPA ve DHA şeklinde omega–3 yağ asitleri yardımıyla anti–inflamatuar tesir göstererek bağışıklık sisteminizin daha etkili çalışmasına destek olması.

Meydana getirilen çalışmalarda; yeteri kadar EPA ve DHA takviyesi alan yada tertipli yağlı balık tüketen kişilerde, vücut ısısının yükselmesi ve enfeksiyon şeklinde durumlarda cevap olarak artan bir protein olan CRP (C-Reaktif Protein) düzeyinin daha kolay düşmüş olduğu bildirilmiş. Gıda kıymetini kaybetmemesi için somon balığını asla kızartmayın, yağ eklemeden fırında pişirmeye itina gösterin.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.