Pelin Batu, gene mahkemeye gitti

30.05.2022
Pelin Batu, gene mahkemeye gittiUzaklaştırma sonucu sonlandı Pelin Batu mahkemeye koştu.


Pelin Batu, yine mahkemeye gitti

Pelin Batu, 2018 senesinde İtalya’da yaşamını birleştirdiği hekim eşi Macit Bitargil hakkında kendisine yoğun ruhsal baskı uyguladığı ve fizyolojik sertlik eğilimli davranışlar sergilediği iddiasıyla uzaklaştırma sonucu aldırmıştı.

Uzaklaştırma sonucu bitti

Pelin Batu şimdi ise, 2 aylık uzaklaştırma kararının sona ermesinin arkasından tekrardan mahkemeye başvurdu.

Batu, 2 aylık uzaklaştırma kararının sona ermesinin arkasından tekrardan mahkemeye başvurarak önlem süresinin uzatılmasını istedi.

2 ay çocuğunu göremedi

Hiçbir kusuru olmadığı halde aleyhine verilen uzaklaştırma sonucu sebebiyle 2 aydır çocuğunu göremediğini belirten Macit Bitargil ise karara itiraz etti.

Mahkeme Bitargil’in uzaklaştırma kararını kaldırdı sadece 1 ay daha Pelin Batu’ya yönelik hakaret ve tehdit içerikli davranışlarda bulunmamasına hükmetti.

Çiftin bu evliliğinden Rafael isminde bir evladı dünyaya geldi.

Çiftin evlilik birliğini yürütemediğini ve bu yüzden ayrı yaşadığını aktaran Pelin Batu’nun avukatı Halil Cenk Akdoğan ise daha ilkin mahkemeye verdiği dilekçede şu ifadelere yer vermişti:

“ÇOCUĞA DA KENDİME DE ZARAR VERECEĞİM”

“Çocuğunun babasıyla zaman geçirmesi için yoğun çaba sarf eden müvekkilim, Macit Bitargil ile buluşmuştur. Otomobil seyir halindeyken yaşanmış olan bir tartışmada Bitargil, ‘Boşanmak istiyorsan çık git hayatımızdan. Sonu felaketle sonuçlanır. En eski Hıristiyan soyundan 30-40 adam kalmış. Bu çocuk son temsilcisi, sana yedirmezler. Aramızdan çekil, velayetini ver. Çocuğa da kendime de zarar vereceğim’ şeklinde tehditlerde bulunarak, müvekkilime sinir krizi geçirtmiştir. Müvekkilimin evini basan davalı, evladı annesinin elinden almıştır.”


Pelin Batu, yine mahkemeye gitti #1

Pelin Batu, yine mahkemeye gitti #2

Pelin Batu, yine mahkemeye gitti #3

 

Pelin Batu, yine mahkemeye gitti #4

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir