Penelope Cruz’dan çocuklarına toplumsal medya yasağı

23.12.2021
Penelope Cruz’dan çocuklarına toplumsal medya yasağı


Penelope Cruz'dan çocuklarına sosyal medya yasağı

Oscar ödüllü oyuncu Penelope Cruz, popüler talk show CBS Sunday Morning’e verdiği röportajda toplumsal medyayı iyi mi kullandığını söyledi. Kadın oyuncu, “Toplumsal medya ile fazlaca azını fazlaca dikkatli kullandığım acayip bir ilişkim var. Mantıklı olmayan bir şey var ve bilhassa genç nesilleri etkiliyor” dedi. 47 yaşındaki Cruz sözlerine; “Şu anda genç olanlar için hakkaten üzülüyorum. Sanki dünya onlar üstünde bir tür gözlem yapıyormuş şeklinde. 12 yaşındaki bir evladı bu kadar teknolojiye maruz bırakırsan nasıl biteceğini görelim. Toplumsal medyaya dahil olmaları durumunda hâlâ gelişmekte olan beyinleri için hiçbir koruma yok” şeklinde devam etti.

“16 YAŞINA KADAR SOSYAL MEDYA YOK”

Cruz, kendisi şeklinde oyuncu Javier Bardem ile evliliğinden dünyaya gelen evlatları, 10 yaşındaki oğlu Leo ve 8 yaşındaki kızı Lena’nın hiçbir şekilde toplumsal medya hesabı açmalarına izin vermediklerini söylemiş oldu. Oyuncu, mevzuyla ilgili “Teknoloji mevzusunda fazlaca katıyım, minimum 16’ya kadar toplumsal medya yok. Bunun ruh sağlığını korumak için bulunduğunu hakkaten biliyorum, fakat bir azınlığın parçası şeklinde görünüyorum” ifadelerini kullandı.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.