Petrol fiyatlarındaki artışa karşın Rus borsası düşüşte

19.01.2022
Petrol fiyatlarındaki artışa karşın Rus borsası düşüşteRusya ile ABD ve NATO içinde Ukrayna sebebiyle artan gerginlik sebebiyle Rusya borsasındaki düşüş, petrol fiyatlarındaki artışa karşın sürüyor.


Petrol fiyatlarındaki artışa rağmen Rus borsası düşüşte

Analistler, Rusya ile Ukrayna arasındaki gerginlik ve askeri çatışma ihtimalinin artmasının, Brent türü ham petrolün varil fiyatını 2014’ten bu yana ilk kere 88 dolara çıkardığını belirtiyor.

Petrol fiyatı artıyor fakat buna karşın Rus piyasalarında negatif yönde baskı devam ediyor.

Moskova Borsası (MICEX) endeksi bugün yüzde 5,21 kıymet kaybederek 3 bin 374 puana gerilerken, RTS endeksi yüzde 5,7’nin üstünde azalarak Şubat 2021’den bu yana ilk kere 1.400 puanın altına düştü.

Rusya

DOLAR/RUBLE 76,52

Dolar/ruble yüzde 0,49 kıymet kazanarak 76,52 seviyesine, euro/ruble de yüzde 0,34 çıkarak 87,15’e terfi etti.

Analistler, Rusya ile Ukrayna arasındaki gerginlik ve askeri çatışma ihtimalinin artmasının, Brent türü ham petrolün varil fiyatının 2014’ten bu yana ilk kere 88 dolara çıkmasına karşın Rus piyasalarında negatif yönde baskı yarattığına işaret ediyor.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir