Peugeot e-308’in detayları ortaya çıktı!

14.01.2022
Peugeot e-308’in detayları ortaya çıktı!


Peugeot, dünyanın en büyük otomobil üreticileri içinde bulunuyor. Şirket, son zamanlarda piyasaya sürdüğü yenin nesil tasarıma ve teknolojilere haiz otomobilleriyle birlikte popülaritesini artırdı ve iyi satış rakamlarına ulaştı.

Geçtiğimiz yıl şirket, yeni Peugeot 308‘i tanıtmıştı. Aracın tasarımı ve teknolojik özellikleri oldukça sevilmişti. Şimdi ise şirketten yeni bir adım geldi. Şirket, yakın bir süre içinde sevilen modelin elektrikli versiyonunu satışa sürecek.

Yeni PEUGEOT 308 SW tanıtıldı! İşte özellikleri


Yeni PEUGEOT 308 SW tanıtıldı! İşte özellikleri

Yeni PEUGEOT 308 SW görücü karşısına çıktı. Station Wagon segmentine hitap eden yeni araç, tüm özellikleri ile tanıtıldı.

Peugeot e-308’in teknik özellikleri

Yeni Peugeot e-308 ile birlikte bizleri elektrikli motorlar karşılıyor. Peugeot e-308, kardeşi Peugeot e-208’e bakılırsa 4 kWh daha büyük 54 kWh’lik bir bataryayla karşımıza çıkacak. Bununla birlikte geliştirilmiş pil teknolojisi yardımıyla aracın bataryası daha iyi sonuçlar verecek. Yeni sistem yardımıyla aracın averaj 400 km menzil sunması planlanıyor.

Araç 154 beygir güç ve 269 Nm tork sunacak. Peugeot e-308 önden çekiş sistemine haiz olacak. Bu tamamen elektrikli sistemin hem hatchback hem de station wagon modellerinde karşımıza çıkması planlanıyor. Araçta kullanılacak pillerin aracın altına yerleştirilecek ve geriye kalan parçalar ön kaputta toplanacak. Aracın ön tarafında bir bagaj bulunmayacak.

Aracın bagajının Peugeot 308 Plug-in hybrid (şarj edilebilir hibrit) ile aynı büyüklükte olması planlanıyor. Bunların haricinde aracın hem iç hem de dış tasarımında büyük farklılıklar meydana gelmeyecek. Büyük olasılıkla elektrikli modellerde elektriği temsil etmesi amacıyla mavi renkli parçaların bolca oranda bulunacağı düşünülüyor. Araçta süratli şarj özelliği de bulunacak.

Aracın üretiminin 2023 yılının Temmuz ayında başlaması planlanıyor. Büyük olasılıkla araç 2023 yılının 4. çeyreğinde Avrupa pazarında satışta olacak. Ek olarak firmanın marka ve proje yöneticisi Agnès Tesson-Faget, aracın satışa çıkmasıyla birlikte Peugeot 308 satışlarının %20’sinden fazlasının elektrikli model olacağını söylüyor. Peki, sizin düşünceleriniz neler? Siz ülkemize gelse Peugeot e-308’i alır mısınız? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtmeyi dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.