Pfizer ve BioNTech’in Omicron aşısı ertelendi

17.02.2022
Pfizer ve BioNTech’in Omicron aşısı ertelendiBioNTech ortağı Uğur Şahin, kafi bilgiyi hemen hemen elde edemediklerini söylemiş oldu. “Durum artık trajik değil” diyen Şahin, ertelemeyle ilgili gelişmeyi duyurdu.


Pfizer ve BioNTech'in Omicron aşısı ertelendi

Koronavirüsün yeni varyantı Omicron’a karşı aşı üretimi için çalışmalara başlamış olan Pfizer ve BioNTech, yeni bir karar aldı.

Almanya merkezli biyoteknoloji şirketi BioNTech’in ortağı Uğur Şahin, beklenenden daha yavaş veri toplama sürecine işaret ederek, aşıyı ertelediklerini söylemiş oldu.

AŞIYLA İLGİLİ ERTELEME KARARI

Omicron varyantına hususi aşının mart ayında piyasaya sürülmesi bekleniyordu.

Şahin, hazırlıklar tamamlandığında aşıya hala gereksinim olup olmadığını değerlendireceklerini dile getirdi.

“DURUM ARTIK DRAMATİK DEĞİL”

Almanya basınından Bild’e açıklamalarda bulunan Türk bilim insanı, BioNTech’in, ihtimaller içinde yeni varyantlar karşısında yeni aşılar meydana getirmeye devam edebilecek bir konumda bulunduğunu belirterek, “Dalga biterse, bu yine başlayamayacağı anlamına gelmez.” ifadesini kullandı.

Uğur Şahin ek olarak, koronavirüsün gelecekte iyi mi bir seyir izleyeceğine ilişkin, “Durumu artık trajik görmüyorum.” dedi.

Pfizer ve BioNTech in Omicron aşısı ertelendi #1

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.