Pfizer ve BioNTech’ten, 5 yaş altı çocuklar için aşı onay başvurusu

02.02.2022
Pfizer ve BioNTech’ten, 5 yaş altı çocuklar için aşı onay başvurusuPfizer-BioNTech, 5 yaş altı küçüklere Covid-19 aşısı için ABD Besin ve İlaç İdaresi’ne (FDA) acil kullanım onayı başvurusunda bulunmuş oldu. FDA, başvuruyu 15 Şubat’ta görüşecek.

Dünyada koranavirüs vakaları artarken, münakaşa yaratan konulardan biri de aşı yaptıracak olan evlatların yaş aralığı olduğu biliniyor.

Bu kapsamda Pfizer ve BioNTech ortak emek harcayarak, 5 yaş altı küçüklere korona aşısı onayı alma amacında olduklarını belirtti..

ACİL KULLANIM ONAYI BAŞVURUSUNDA BULUNDULAR

Pfizer ve BioNTech,  ABD Besin ve İlaç İdaresi’ne (FDA) acil kullanım onayı başvurusu yapmış oldu.

Pfizer ve BioNTech, yapmış olduğu açıklamada, FDA’nın bu yaş grubunda kamu sağlığı için acil gerekseme sebebiyle ilaç şirketinden müracaat yapmasını istediğini bildirdi.

Pfizer ve BioNTech ten, 5 yaş altı çocuklar için aşı onay başvurusu #1

5 YAŞ ALTI ÇOCUKLARA DA AŞI YAPILACAK

ABD’de 4 yaş altı 1,6 milyondan fazla çocuk Covid-19’a yakalandı. FDA’nın talebi üstüne veri gönderimini başlatan Pfizer ve BioNTech, 6 aylık ve 5 yaş arasındaki küçüklere iki doz Covid-19 aşısı için acil kullanım onayı başvurusu yapmış oldu.

FDA, Pfizer ve BioNTech’in bu yaş grubuna Covid-19 aşısı için yapmış olduğu acil kullanım onayı başvurusunu 15 Şubat’ta görüşecek. İlaç şirketleri, bu yaş grubunda 3 doz Covid-19 aşısı denemelerine ise devam ediyor.

Pfizer ve BioNTech ten, 5 yaş altı çocuklar için aşı onay başvurusu #2

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir