Pınar Gültekin’in ailesi verilen hapis sonucuna isyan etti

20.06.2022
Pınar Gültekin’in ailesi verilen hapis sonucuna isyan ettiPınar Gültekin’in katili Cemal Metin Avcı’ya 23 senelik hapis cezası verildi. Gültekin’in avukatı Rezan Epözdemir, karara tepki göstererek, “Hakkaniyet bugün burada ölmüştür.” dedi.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Kısmı talebesi Pınar Gültekin, 16 Temmuz 2020’de kayboldu.

Soruşturma kapsamında 5 gün sonrasında gözaltına alınan eski sevgilisi Cemal Metin Avcı, çıkan dövüşte Gültekin’i boğarak öldürdüğünü, cesedini bağ evindeki varile koyup yaktığını, üstüne de beton döktüğünü itiraf etti.

Avcı’nın gösterdiği yerde bulunan varilde, Gültekin’in kısmen yanmış cesedine ulaşıldı. Adliyeye sevk edilen Cemal Metin Avcı, ‘canavarca hisle ve eziyet çektirerek öldürme’ suçundan tutuklandı.

Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı’nın telefon sinyallerinden ağabeyiyle hem de bağ evinde olduğu tespit edildi. Gözaltına alınan Mertcan Avcı da tutuklandı.

Yırtıcı cinayetin faili ve kabahat ortaklarının yargılandığı davanın 13’üncü duruşması, Muğla 3’üncü Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Mahkeme Cemal Metin Avcı’nın ağırlaştırılmış müebbet hapsine karar verdi. Avcı’ya verilen müebbet hapis haksız tahrikle 23 yıla indi.

Mahkemede, katil Cemal Metin Avcı’nın kardeşi Mertcan Avcı’nın, anası Ayten Avcı, babası Selim Avcı, boşandığı eşi Eda Karagün ve ortağı Şükrü Gökhan Orhan’ın beraatine karar verdi.

Açıklamalar şu şekilde:

“Hakkaniyet bugün burada ölmüştür Bu kararlardan dolayı Türkiye’de ustalaşmış katil durumu ortaya çıktı.

Benim kızım gittikten sonrasında içerde olsa ne yazar olmasa ne yazar. Bir baba olarak 2 senedir boşa geldik, bugün mahkemeyi terk ettim bu şekilde netice çıkacağını biliyordum. Karşı taraf parasal maddi olarak kuvvetli, ben bu ülkede artık hakkaniyet beklemiyorum.”

Ayrıntılar gelecek…

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.