Ping Nedir? Ping Nasıl Düşürülür?

30.04.2020
Ping Nedir? Ping Nasıl Düşürülür?

Ping nedir? Ping nasıl düşürülür; Evde oyun oynayarak vakit geçiren kişilerin, internet yavaşlığından dolayı aradığı soru genel olarak Ping nedir? Ping düşürme nasıl olur? Gibi sorulardır. Bu soruların cevabını ayrıntılı bir şekilde öğrendiğinizde internetiniz hızlanacaktır. Tabi bundan önce ilk olarak ping testi yapmanızda yarar var. Eğer, pingden kaynaklı bir yavaşlama söz konusu ile makalemizi sonuna kadar okuyun.

İnternette hız problemi her gamerın problemidir. Ülkemizde henüz devam eden internet alt yapı çalışmasından dolayı internet hızımızın üst seviyeye çıktığından bahsedemeyiz. Bu yüzden ping artışı veya ping artması herkesin internetinde gerçekleşebilir. İnternet hızı problemi çözümü genelde paket yükseltme olarak görülür fakat bir çözüm daha vardır; ping sorunu ile mücadele etmektir.

Ping dediğimiz şey karşı taraftaki verilerin bilgisayarınıza yansıma süresidir. Bu nedenle oyunlardaki Fps’nin düşmesi de buna bağlıdır. Karşı taraf sizi vurduğunda sizin hala ölmüyor görünmeniz. İnternet bağlantınızdaki ping değerinin yüksekliği ile alakalıdır.

Ping Nedir? Ping Nasıl Düşürülür?

Ping düşürmek özellikle online oyunlarda bir ihtiyaç haline gelmiş durumda. Ping yüksekliği sebebi ile oyun oynamak neredeyse imkansız. Bu yüzden de oyuncular tarafından ping sorunu, çözümü olarak ping düşürme görülüyor. Yapacağınız basit işlemler ile ping seviyesini düşürebileceksiniz.

  1. Oyuna başlamadan önce programları, uygulamaları ve açık tarayıcıları kapatın.
  2. Eğer bu sırada arka tarafta inen bir dosya veya uygulama varsa iptal edin.
  3. Video izlemek ping değerini inanılmaz derecede arttırır. Eğer, Wifi üzerinden oyuna dahil oluyorsanız, Wifi’deki kişilerden çıkmalarını isteyin. Aynı zamanda arka tarafta müzik vs. şeyler açıksa kapatın.
  4. Bilgisayarı kablosuz bağlamak yerine kablolu bağlayın. Kablolu bağlantıda kesinti olmayacaktır. Fakat, kablosuz bağlantılarda ara sıra kesintiler olabilmektedir. Bu durum serverin yoğunluğuna bağlı olarak değişmektedir.
  5. Kablolardaki gevşemeleri dikkatle takip edin.
  6. Modeminizi ara sıra reseletleyin. Böylelikle çerezlerden kurtulmuş olursunuz.
  7. Müşteri hizmetlerini arayın ve ping testi yapın. Ping testi yaptıktan sonra müşteri hizmetlerini arayın. Müşteri hizmetlerine, ping sorunum var gibi ifadelerde bulunarak yardım isteyin. Onlar sizin adınıza ping düşürme işleminizi gerçekleştirecektir. Bu işlemlerden sonra ping seviyeniz normale dönecektir.

 

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.