Piyasaya Sürülmüş En Yüksek Bütçeli 3 Oyun

14.05.2020
Piyasaya Sürülmüş En Yüksek Bütçeli 3 Oyun

Yüksek bütçeli 3 oyun listemizi siz oyun severler için hazırladık. Gelmiş geçmiş en yüksek bütçeli oyunlar kategorisinde yer alan oyunları derledik. Bu oyunların hepsini duymuşsunuzdur belki. Çünkü, başarılı oyunlar mutlaka kendini bir şekilde duyurur.

Bir oyunun tutulması ve başarılı olması için sadece oyuncular tarafından oynanması yetmiyor. Aynı zamanda yüksek bütçeler ayrılması gerekiyor. Tabi, sadece yüksek bütçe de yetmiyor. Tarih içerisinde yüksek bütçe ile de bir yere gelemeyen oyunları gördük. Bu yazımızda başarılı olan yüksek bütçeli oyunlar konusuna değineceğiz.

En Yüksek Bütçeli Oyunlar

Bu listemizde dünya üzerinde gelmiş geçmiş en çok yatırım yapılan oyunlar listesine yer vereceğiz. Göreceğiniz gibi bir oyunun başarısı doğrudan bütçe ile alakalı olabiliyor.

1.Grand Theft Auto V

En yüksek bütçeli oyunlar listesinin zirvesinde yer alan GTA 5 oyunu 2013 yılında piyasaya çıkmıştı. Oyunun yüksek bütçesinin yanı sıra kazancı da çok oldu. Rockstar Games’e yaklaşık 6 milyar kazandıran oyun çıktıktan seneler sonrada tercih ediliyor. RockStar Games firması oyuna tam tamına 250 milyon dolar bütçe ayırmıştı.

2.Call Of Duty: Modern Warfare 2

En yüksek bütçeli oyunlar listemizin 2.sırasında yer alan Call Of Duty: Modern Warfare 2 oyunu, 2009 yılında çıkmıştı. Activision yapımcılığı ile piyasaya giriş yapan oyun, serinin en sevilen oyunu olmuştu. Bu oyunun bütçesi ise tam tamına 200 milyon dolar.

3.Star Wars: The Old Republic

Bilim kurgu oyunları kategorisine giren Star Wars: The Old Republic oyunu, yüksek bütçeli oyunlar listemizin son sırasında yer alıyor. 2011 yılında piyasaya çıkan ve oyuncuları ile buluşan oyunun yapımcı firması Electronic Arts olarak biliniyor. BioWare Auistin tarafından geliştirilen oyuna tam tamına 200 milyon dolar bütçe belirlenmiş durumda. Buradan da anlıyoruz ki; her başarılı işin altından yüksek yatırımlarla gelen bir emek görünüyor.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir