PlayStation 5 için beklenen özellik sonunda geliyor!

09.02.2022
PlayStation 5 için beklenen özellik sonunda geliyor!


Konsol dünyasının başarı göstermiş oyuncularından Sony, geçtiğimiz yıllarda kullananların beğenisine sunmuş olduğu PlayStation 5‘e yeni özellikler getirebilmek için yoğun mesai harcıyor. Son olarak konsol sahiplerinin beklediği o özellik için sevindiren haber geldi. İşte ayrıntılar…

Yatırımcılar üzgün: Sony hisseleri, PlayStation yüzünden çakıldı!


Yatırımcılar mutsuz: Sony hisseleri, PlayStation yüzünden çakıldı!

Sony, geçtiğimiz yıl piyasaya sürdüğü PlayStatin 5’in tahmini satış rakamlarını açıklamasının arkasından piyasalarda zor günler geçiriyor.

Sony, PlayStation 5 için sesli komut hususi durumunu denetim etmeye başladı

Piyasaya sürülmesinin arkasından tüm dünyada yaşanmış olan küresel çip ve tedarik krizi şeklinde nedenlerden dolayı ciddi bir yığın sıkıntısı yaşayan PlayStation 5 konsolu için beklenen o özellik sonunda geldi. Sony, bir süre ilkin yayınladığı ikinci beta güncellemesi ile sesli komut hususi durumunu denetim etmeye başladı.

PlayStation 5 sesli komut özelliği

Bu kapsamda PlayStation 5 kullanıcıları, Siri ve Alexa şeklinde kişisel asistanlarda kullanılan başlangıç komuta benzer şekilde “Hey PlayStation!” ile konsollarını denetim edebilecek. Bu komutun verilmesi halinde herhangi bir oyun, uygulama yada ayarın açılmasının yanı sıra müzik, film oynatma yada değişim yapma şeklinde birçok işlem de yapılabilecek.

Şu an için bir tek İngilizce desteği bulunan, ABD ve İngiltere’de kayıtlı PS hesaplarında çalışan yeni özelliğin ilerleyen dönemlerde dünyanın dört bir tarafındaki PlayStation 5 kullanıcılarının beğenisine sunulması planlanıyor. Öte taraftan kullanıcılar dilerse, söz mevzusu özelliği ayarlar kısmından kapatma olanağına haiz.

PlayStation 5 satışları ne durumda?

PlayStation 5

Geçtiğimiz günlerde paylaşılan bir raporda PlayStation 4 ve PlayStation 5 konsollarının satış sayıları ele alındı. Buna bakılırsa PlayStation 4, ilk çıkmış olduğu yıl 20.2 milyon birim satmayı başarırken, PlayStation 5 ise 17.3 milyon birim satışla selefinin arkasında kaldı. Organik bu rakamlarda küresel çip ve tedarik krizi sebebiyle yaşanmış olan yığın sıkıntısının da büyük tesirinin bulunduğunu belirtmekte yarar var.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? PlayStation 5 konsolu ile ilgili görüşleriniz neler? Yorumlar kısmından ya da SDN Forum‘da bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.