PlayStation 5 Oyunları | 10 Adet Süper Oyun

28.07.2020
PlayStation 5 Oyunları | 10 Adet Süper Oyun

PlayStation 5 oyunları, çıktığı andan itibaren oyunları ile de büyük beğeni topladı. Çünkü, PS5 lansmanında fragmanı verilen oyunlar, oyuncuların hoşuna gidecek cinsten. Bu oyunlar arasından bildikleriniz elbet vardır ancak bilmediklerinizinde fazla olduğunu iddia edebiliriz. Ancak ilk olarak PS5 fiyatı konusunda bilgilendirme yapalım;

PlayStation 5 Türkiye Fiyatı

PlayStation 5 fiyatı ile birlikte gündeme bomba gibi düştü. Bilindiği üzere PS4, 7 yıl önce bizlerle buluşmuştur. 7 yıl sonra ise yeni model olan PS5 kullanıcılara tanıtıldı. Ancak, cihazın Türkiye fiyatı dudak uçuklatıyor. Dolar kuru ve getirilen vergiler bunda çok etkili. Peki, Playstation fiyatı ne kadar?

Playstation 5, Amerika Birleşik Devletleri’nde 499 dolar olarak tanıtıldı. Türkiye’de ise durumlar farklı. Dolar kurundan dolayı Türkiye’ye yaklaşık 4800 TL’ye geliyor. Ancak, vergileri de işim işine kattığımızda durum çok farklı oluyor. Playstation 5 Türkiye fiyatı 7500 – 8000 TL arası olarak bekleniyor. Çünkü, alınan yüzde 50 gümrük vergisi ve diğer ÖTV tarzındaki vergiler fiyatın bu kadar yükselmesine neden oluyor.

Horizon Yasak Batı

Horizon Zero Dawn oyunu devamı niteliğinde olan bu oyun, PS5’in tüm gücünden faydalanacak bir oyun gibi duruyor. Çünkü, oyunun grafikleri gerçekten üst düzey ve oynaması da bir o kadar zevkli.

Marvel’s Spider – Adam: Miles Morales

Süper kahraman oyunları arasında yer alan Miles Morales oyunu, PS5 ile birlikte piyasaya çıktı. Oyun içerisinde yer alan Morales karakteri, daha önceden de Spider-Verse adındaki animasyon kısa filminde yer aldı.

Demon’s Souls Remake

playstation-5-oyunlari-10-adet-super-oyun

PS3 ile birlikte çıkan oyunun ‘’remake’’ verisyonunun ne zaman çıkacağı bilinmiyor ancak PS5 oyunları arasında en fazla enerji harcayacak oyunlar arasında yer alıyor.

Athia Projesi

Hikaye tabanlı oyunlar arasında yer alan Project Athia’da kalite ve grafik aynı anda görülüyor. Çıkış tarihi henüz bilinmiyor ancak ilk olarak PlayStation 5 oyunları arasında yer alacak. Daha sonra ise bilgisayar oyunları arasında yer alacak.

playstation-5-oyunlari-10-adet-super-oyun

Gran Turismo 7

Yarış oyunu severlerin rahatlıkla tercih edebileceği bu oyun, yeni PlayStation 5 oyunları arasında yer alacak. Fragmana göre; arabalar ve pistler, çok gerçekçi gözüküyor.

 

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.