PlayStation için Game Pass hazırlıkları başlamış olabilir!

13.01.2022
PlayStation için Game Pass hazırlıkları başlamış olabilir!


Sony, PlayStation tarafının oyun dünyasında tekrardan ön planda olması için çalışmalara başladı. Bilhassa Xbox cephesinden gelen Game Pass hamlesine zamanında karşılık verememekle eleştirilen şirket, bu mevzuda oyuncuları sevindirecek emekler yapıyor. İddialara bakılırsa Sony, diğeri birimlerini de yeni servise hazırlatıyor.

PlayStation armağan kartlarında küçük bir düzenleme icra eden firmanın, ilerleyen dönemlerde ihtimaller içinde bir servise erişimi kolaylaştırmak istediği tahmin ediliyor.

Xbox Series X|S, tarihin en hızlı satan Microsoft konsolu oldu!


Xbox Series X|S, tarihin en süratli satan Microsoft konsolu oldu!

Tüm dünyada yığın ve devam eden çip sıkıntısına rağmen, Microsoft’un yeni jenerasyon konsolları Xbox Series X|S, en süratli satan konsol oldu.

PlayStation için Game Pass hazırlığı mı yapılıyor?

Gösterilen raporlara bakılırsa ortaya çıkan iddia, bilhassa PlayStation hayranlarında büyük bir sevince niçin oldu. Birleşik Krallık‘taki perakendecilerden PlayStation armağan kartlarını çekmelerini isteyen Sony, 21 Ocak evveliyatına kadar yeni bir sistem üstünde hazırlıklara başlamış olacak. Daha erişilebilir bir sistem üstünde çalmış olduğu öğrenilen teknoloji devi mağaza sahiplerine, PlayStation Now için yeni bir armağan kartı sistemi geliştireceklerini belirtti.

Birleşik Krallık ile süregelen değişimin, tüm dünya geneline yayılması ümit ediliyor. PlayStation Now‘a ulaşım yollarını yenileyerek kullanıcı sayısında artışa gitmek isteyen Sony ise şimdilik herhangi bir duyuruda bulunmadı. Bir tek gelinen nokta, firmanın Game Pass‘e rakip olacak bir sistem için kolları sıvadığı yönündeki iddiaları da oldukça kuvvetlendirdi. Ek olarak firmanın, PlayStation Plus ile de mevcut servisini birleştirmesi ümit ediliyor.

Temelde üç değişik yapıya haiz olacak yeni servisin adı neredeyse belli değil. Değişik tarzdaki kullanıcılara da ulaşmak isteyen şirket aynı anda, hem parasız oyun dağıtacak, hem çevrimiçi oynama imkanını sunacak, hem de Game Pass seçimi bir katalog sistemini abonelerine sunacak. İlk gelen bilgiler firmanın, üç ayrı fiyatlandırma ile oyuncuları karşılayacağı yönünde. Bu sayede kullananların elinin rahatlaması ümit ediliyor.

Xbox Game Pass sisteminin başarısı, böylelikle oyun dünyasında da taşları yerinden oynatmaya devam edecek. Netflix‘in dahi dahil olduğu rekabet, oyuncular tarafınca ise oldukça pozitif tepkiler alıyor. Daha fazlaca oyuna daha ucuz fiyattan ulaşan konsol ve PC sahipleri, sistemlerin devam etmesini diliyor.

Peki sizler PlayStation cephesinden gelen hamleleri iyi mi yorumluyorsunuz? Sizce Sony, cevap vermekle geç mi kaldı? Görüşlerinizi bizlere aktarmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir