PlayStation Plus Asya’da kullanıma sunuldu

24.05.2022
PlayStation Plus Asya’da kullanıma sunuldu


Xbox’ın abonelik servisi Game Pass’a rakip olmasıyla amacıyla yenilenen PlayStation Plus, nihayet Asya’da erişime açıldı. Sony’nin kendi anavatanı olan Japonya haricinde Asya’daki kullanıcılar PS Plus’ı kullanmaya başladı. Peki yenilenen PlayStation Plus ne kadar başarıya ulaşmış?

Asya ülkeleri için yeni PlayStation Plus hizmeti başladı

Sony’nin geçtiğimiz ay duyurduğu PlayStation Plus, daha önceki PS Plus ve PS Now hizmetlerini birleştiren üç değişik abonelik türü sunuyor: PS Plus Essential, PS Plus Extra ve PS Plus Premium. Bu abonelikler ile Sony, PS4 ve PS5 oyunları için parasız demolar ve buluttan oyun oynama benzer şekilde bazı avantajlar sunuyor.

Game Pass rakibi PS Plus’ın çıkış tarihi belli oldu!


Game Pass rakibi PS Plus’ın çıkış zamanı belli oldu!

Game Pass rakibi yenilenmiş PS Plus çıkış zamanı geçtiğimiz saatlerde açıklandı. Peki platform, ne zaman kullanıma sunulacak?

PS Plus, daha ilkin organize etmiş olduğu suretiyle Asya’da 24 Mayıs tarihinde resmi olarak kullanıcılara sunuldu. Sony, en sonucunda tüm PS Plus oyunlarının da eksiksiz bir listesini yayınladı. Bir tek oyun sıralamasında sayıca oldukça büyük bir eksiklik olduğu ortaya çıktı.

Asya’da sunulan PS Plus hizmetinin her iki katmanın averaj 300 oyun bulunuyor ve bu, duyuru esnasında vadedilen 740 oyunun oldukça ardında kalıyor. Bazı oyunları hem PS5 hem de PS4 için ayrı ayrı saysak bile, Sony’nin verdiği rakamın altında.

Ek olarak Asya’daki birçok kullanıcının neredeyse buluttan oyun oynama hizmetine erişemediğini de belirtelim. Bu yüzden Asya’ya hususi olarak PS Plus Deluxe sunuluyor. PS Plus Premium’dan tek farkı ise bulut üstünden PS3 oyunlarını oynama fırsatı sunmuyor. Buluttaki oyunlar sayıyı artıracaktır, yalnız gene de 740’ın altında duracak.

Yeni PlayStation Plus Avrupa çıkış zamanı 22 Haziran 2022 olarak belirtilmişti. Türkiye ile ilgili herhangi bir detay olmadığını, yalnız vatanımızda Avrupa ile aynı anda kullanıma açılma ihtimalinin yüksek bulunduğunu belirtelim. Şu demek oluyor ki yenilenmiş hizmete averaj bir ay sonrasında erişim sağlayabilirsiniz.

playstation

PS Plus Essential aslen halihazırda kullanılan PlayStation Plus’ın aynısını oluşturuyor. PS Plus Extra ise 400’e kadar PS5 ve PS4 oyunundan oluşan bir katalog sunuyor. Son olarak PS Plus Premium, yukarıdaki tüm özelliklere ek olarak PSX, PS2 ve PSP konsollarındaki oyunlara, yalnızca bulutta oynanabilen PS3 oyunlarına ve yeni oyunların demolarına parasız erişim hakkı sağlıyor.

PlayStation Plus Avrupa abonelik tutarları

  • Essential – Aylık 8,99 € / üç aylık 24,99 € / senelik 59,99 €
  • Extra – Aylık 13,99 € / üç aylık 39,99 € / senelik 99,99 €
  • Premium – Aylık 16,99 € / üç aylık 49,99 € / senelik 119.99 €

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.