PlayStation, yeni Call of Duty oyunlarını alacak mı?

04.08.2022
PlayStation, yeni Call of Duty oyunlarını alacak mı?


Microsoft’un Activision Blizzard’ı 68.7 milyar dolara satın alması, başta PlayStation’ın üreticisi Sony olmak suretiyle oyun sektöründeki birçok firmayı etkiledi. Sony, Activision’ın ikonik serisi Call of Duty’nin “temel bir yapım” bulunduğunu ve insanların konsol alma kararını etkilediğini söylemiş oldu. Yalnız Microsoft tam olarak bu şekilde düşünmüyor.

Yeni Call of Duty oyunları PlayStation’da olacak mı?

Microsoft, Xbox ekosistemini genişletmeye devam ederken rakipleriyle de arasını bozmak istemiyor. Sony ise Activision Blizzard’ın 68.7 milyar dolara alınmasından kaygı duyduğunu söylemiş oldu. Call of Duty serisinin oyun dünyası için oldukça platformlu olarak kalması gerektirme ettiğini aktardı.

Activision

Microsoft, dünyanın çeşitli ülkelerindeki rekabet düzenleyicilerini antak kalma için ikna etmeye çalışıyor. Call of Duty şeklinde yapımların geliştiricisi olan Activision Blizzard’ın, rakip oyun şirketi yada dağıtıcılarını etkilemeyeceğini söylemiş oldu.

Sony, PlayStation 5 ile birlikte gelen özelliğe veda ediyor


Sony, PlayStation 5 ile birlikte gelen özelliğe veda ediyor

Sony, PlayStation 5 ile birlikte sunmuş olduğu Övgüler hususi durumunu düşük etkileşim sebebiyle bu yıl içinde kaldırıyor.

Fakat Sony ise Activision Blizzard’ın Xbox cephesine geçmesinin rekabeti baltalayacağına inanıyor. Bu antak kalma, diğeri oyun şirketlerini mağazaları ve konsol üreticilerini etkileyebilir. Hatta Sony’nin açıklamasına gore Call of Duty o denli popüler ki, kullananların konsol seçimini etkiliyor.

Sony ek olarak başka bir stüdyonun “kullananların bu kadar bağlandığı bir oyun geliştiremeyeceğine” dikkat çekti. “Başka şirket benzer bir ürün geliştirmek için bütçeye haiz olsa bile, Call of Duty’ye rakip olamayacak” dedi.

Activision Blizzard, Sony ile anlaşması gereği bir süre daha PlayStation’a oyun sunmak zorunda. Yalnız Microsoft’a satıldıktan sonrasında Xbox’a ve PC’ye hususi bir oyun stüdyosu olması ümit ediliyor. Gene de yazılım devi, Call of Duty’nin oldukça platformlu olacağının sözünü verdi.

Siz PlayStation için Call of Duty çıkmazı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.