Pokémon GO resmen Türkiye’ye geldi!

10.03.2022
Pokémon GO resmen Türkiye’ye geldi!


İlk olarak 2016 senesinde yaşamımıza giren ve dünya genelinde viral olmayı başaran Pokémon GO, Türkiye’ye adım atmaya hazır. Pokémon GO resmi toplumsal medya adreslerinden gelen bilgilere nazaran oyun artık resmi olarak Türkiye’de.

Bildiğiniz suretiyle daha ilkin Türkiye’de Pokémon GO oynamak isteyen oyuncular, uygulamanın APK sürümünü kurup konum değişim yapmak zorunda kalıyordu. Bir tek Haziran ayından bu yana gelen haberlerle Pokémon GO’nun Türkiye’ye geleceği müjdesini almıştık. Türkiye’de resmi olarak oynanabilir olan Pokémon GO tekrardan popüler olacak mı?

Nintendo, Pokemon’ların avlandığı FPS oyununa savaş açtı!


Nintendo, Pokemon’ların avlandığı FPS oyununa harp açtı!

Meşhur Japon şirket Nintendo, oyuncuların eğlence için Pokemon’ları avladığı FPS oyunlarının videolarını kaldırtıyor.

Pokémon GO Türkiye’de kullanıma açıldı

Pokémon GO’nun toplumsal medya ve web sayfası üstünden meydana getirilen açıklamalarda, oyun dilinin Türkçe olacağı ve bununla birlikte Türkiye’de oynanabileceği açıklandı. Bir tek değişik pazarlar için sunulan etkinliklerin, Pokémon toplama fırsatlarının Türkiye’ye sunulup sunulmayacağı neredeyse belirsiz.

Oyunun geliştiricisi olan Niantic tarafınca gelen yazılı bilgilendirmede, Pokémon GO’nun sürekli güncelleneceğinin altı çizildi. Şirketten paylaşılan açıklama şu şekildeydi:

“Eğitmenler artık oyun içi dillerini Türkçe olarak ayarlayabilecekler. İster maceranıza yeni başlıyor olun, ister yılların tecrübesine haiz deneyimli bir Eğitmen olun, bu yeni yolculuğa sizinle birlikte başlamaktan mutluluk duyuyoruz. Pokémon GO’nun Türkçe versiyonunu sürekli olarak geliştirmeyi ve güncellemeyi hedefliyoruz.”

Neredeyse Türkiye’deki kullanıcılar için belirli bir etkinlik takvimi paylaşılmamış olsa da, yaklaşan etkinliklerle ilgili ayrıntıların Türkçe olarak paylaşılacağı dile getirildi. Sözgelişi son büyük etkinliklerden birisi İspanya’da Pokémon GO Safari Zone adıyla düzenleniyor.

pokemon go

Safari Zone deneyimiyle ilgili fazla detay vermeyen Niantic, Eğitmenler’in Sevilla’nın efsanevi kurucusu Herkül’ün ruhunu taşıyan fazlaca sayıda Pokémon ile karşılaşabileceğini söylemiş oldu. Etkinliğin fotoğrafında ise Pokemon, Miltank, Tauros, Deino ve Solrock yer alıyordu.

Android için Pokemon GO indirmek isterseniz bu bağlantıya, iOS için indirmek isterseniz bu bağlantıya gidebilirsiniz.

Peki ya siz Pokémon GO’nun Türkiye’ye gelmesi hakkında neler düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi derhal aşağıdan yorum olarak ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir