PS VR2 özellikleri ve kullanıcı deneyimi iyi mi olacak?

27.07.2022
PS VR2 özellikleri ve kullanıcı deneyimi iyi mi olacak?


Sony’nin PS5 ile süregelen yeni nesil oyunculuk deneyimi, PlayStation VR2 ile devam ediyor. Şirket, yakında duyurulması beklenen sanal gerçeklik gözlüğü hakkında bazı ayrıntıları deklare etti. PS VR2’nin ‘saydam görünüm’ dahil olmak suretiyle yenilikçi özellikleri dikkat çekiyor.

PlayStation VR2: Saydam görünüm, yayınlanma yapma ve dahası

Sony tarafınca gösterilen son blog yazısı, PS VR2’nin kullanıcı deneyimini ele aldı. PS VR2, saydam görünüm yardımıyla gözlüğü çıkarmadan bulunduğunuz ortamı görmenizi sağlayacak. Bu, şimdiye kadar Sony’nin yanı sıra Oculus şeklinde üreticilerin de uygulamadığı bir özellikti.

Gözlük üstündeki sensörler, PS VR2’yi taktıktan sonrasında Sense oyun kumandalarınızı bulmanıza destek olacak. Yalnız Sony, güvenlik ve gizlilik nedenleriyle gözlük üstünden kayıt yapılamayacağına dikkat çekiyor.

PlayStation’dan Xbox’a çelme! Dev stüdyoyu satın aldı


PlayStation’dan Xbox’a çelme! Dev stüdyoyu satın aldı

PlayStation, Bungie için 3.6 milyar dolar ödedi. Destiny ve Halo serilerini geliştiren Bungie, artık PS Studios’un bir parçası.

PS VR2’nin dikkat çeken bir diğeri kullanıcı deneyimi ise oyun oynarken yayınlanma yapabilme kabiliyeti oldu. Bilhassa yayıncılar için önemli olan bu yenilik, arkadaşlarınıza sanal gerçeklik deneyimini aktarma fırsatı sağlayacak.

PS VR2 ile oyun alanı da belirlenebilecek. Bu, oyuncuların kendilerini güvende hissetmelerini ve aksiyon oyunları oynarken gerçek nesnelere çarpmamalarını sağlayacak. Sony’nin açıklamasına bakılırsa oyun alanı, Sense oyun kumandası ile özelleştirilebilecek.

Sony, PS VR2’yi oyuncular için mümkün olduğunca kullanışlı hale getirmeye çalışıyor. PS VR2’nin piyasaya çıkış zamanı belirsiz olsa da, düşünülenden fazlaca daha yakın olabilir. Gene de firmanın neredeyse lansman zamanı vermediğini hatırlatmak gerekiyor.

Siz PS VR2 özellikleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.