PUBG Mobile Kasma Sorunu Çözümü

29.04.2020
PUBG Mobile Kasma Sorunu Çözümü

Pubg mobile kasma sorunu çözümü, oyunun boyutu ile alakalıdır. Pubg kasmaması için özellik açısından daha gelişmiş cihazlar tercih edilmelidir. Veya oyun ayarları minimuma indirilmelidir. Pubg, diğer bir adı ile Playerunknown’s Battlegrounds, son senelerde piyasaya damgasını vuran bir oyun olarak kayda geçti. Bilgisayar dışında tabletler ve akıllı telefonlarda da oynanabilen Pubg, çeşitli problemler ile de gündeme gelmekte.

Pubg kasma sorunu 2020 yılında da devam etmektedir. Sürekli artan oyuncu kitlesi, yüksek olan oyun boyutuna eklenince kasmalar kaçınılmaz olabiliyor. Aşağıda verilen Pubg mobile kasma sorunu çözümü önerilerini dikkate aldığınızda Pubg’de kasma problemi azalacaktır.

PUBG Mobile Kasma Sorunu Çözümü İçin Öneriler

Pubg mobile kasma sorunu, birçok mobil cihazda görülmektedir. Daha iyi bir oyun deneyimi için ve oyunda başarılı olabilmek için yapacağınız basit işlemler ile Pubg kasma problemini çözebilirsiniz. Dilerseniz, öneri listemize geçelim;

Pubg Mobile Kasma Sorunu Çözümü İçin Ram’i Azaltın

Akıllı telefonlar ve tabletlerde Pubg mobile kasma problemi yaşanmaktadır. Özellikle Android işletim sistemlerinde kasma problemleri görülmektedir. Bunun sebebi Andoid sisteminin Ram kullanımı ile alakalıdır. Siz oyunda iken arkada çalışan uygulamalar oyun performansını düşürür ve yavaşlatır. Bu sürede hem şarjınız kısa sürede tükenir hemde kasma problemleri yaşanır. Eğer, cihazınızda ram azaltma veya rahatlatma uygulamaları var ise oyuna girmeden Ram’i rahatlatın.

PUBG Mobile Kasmaması İçin Depolama Alanını Rahatlatın

Pubg mobile oyununu yaklaşık 1,5 GB alan kapsıyor. Bu nedenle Alanı dar olan telefonlarda kasması muhtemeldir. Gereksiz programları telefonunuzdan kaldırmanız, oyunun kasmaması açısından önemli olacaktır. Gereksiz dosyaları sildikten sonra oyuna girmeden önce telefonunuzun ön belliğini temizleyin ve oyuna giriş yapın.

Pubg Mobile Grafik Ayarlarını Azaltın

Eğer yukarıdaki tavsiyeleri denediniz ve Pubg mobile kasma sorunu devam ediyorsa, son olarak bu adımı takip etmelisiniz. Oyun telefona indikten itibaren yüksek güçte çalışmaya başlar. Bu da telefonun kasmasına neden olur. Bu nedenle bu aşamada yapmanız gereken şey oyun grafik ayarlarından, ayarları düşürmenizdir. Telefonunuzun durumuna göre düşük veya orta şekilde seçebilir oyun deneyiminize devam edebilirsiniz. Tüm bu adımlardan sonra Pubg kasma sorunu çözülecektir.

Eğer elinizde oyun yoksa Buraya Tıklayarak indirebilirsiniz…

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir