Putin ve Zelensky’den peş peşe ‘görüşme’ açıklamaları

12.03.2022
Putin ve Zelensky’den peş peşe ‘görüşme’ açıklamalarıPutin’in ‘müzakerelerde pozitif gelişmeler var’ sözlerinin arkasından bugün de Zelensky’den mevzuyla ilgili bir izahat geldi. Zelensky, “Bir şeyler üstünde anlaşmaya başladık.” ifadelerini kullandı.

Rusya ve Ukrayna içinde bir taraftan cenk sürerken, öteki taraftan da dış ilişkiler trafiği devam ediyor.

Taraflar, daha ilkin Belarus’ta bir araya gelmiş olarak şartlarını birbirlerine iletmişti.

Son olarak Türkiye’nin girişimleriyle Rusya ve Ukrayna’nın dışişleri bakanları Sergey Lavrov ile Dmitro Kuleba, Antalya’da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun arabuluculuğunda görüştü.

PUTİN: MÜZAKERELERLE İLGİLİ OLUMLU GELİŞMELER VAR

Bu gelişmelerin arkasından Rusya Devlet Başkanı Putin, dün yapmış olduğu açıklamada, “Ukrayna’daki durum hakkında ve her şeyden ilkin, şu anda neredeyse her gün yürütülen müzakerelerin iyi mi gittiği hakkında sizi bilgilendireceğim. Tarafımızdan müzakerecilerin bana bildirdiği suretiyle bazı pozitif gelişmeler var. Sana tüm bu tarz şeyleri daha detaylı bir şekilde anlatacağım.” dedi.

Gene Rusya cephesinden Putin-Zelensky görüşmesiyle ilgili pozitif mesajlar gelirken, Ukrayna’dan bir izahat yapılmış oldu.

Putin ve Zelensky den peş peşe  müzakere  açıklamaları #1

“BİR ŞEYLER ÜZERİNDE ANLAŞMAYA BAŞLADIK”

Rusya ile müzakerelerle ilgili konuşan Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelensky, Rus heyetle belli başlı konuların görüşüldüğünü, bir şeylerde anlaşmaya başladıklarını söylemiş oldu.

Zelenskiy, yalnız Rusya’dan değil, Batılı liderlerden de güvenlik garantileri almaları icap ettiğini, Rusya ile görüşmelere hazır bulunduğunu beyan etti.

RİA Novosti’nin aktardığına nazaran, basında ek olarak Zelenskiy’nin İsrail Başbakan Naftali Bennett’e Kudüs’te Rusya ile görüşmelerin yapılmasını teklif ettiğini söylediği bilgisi de yer aldı.

Putin ve Zelensky den peş peşe  müzakere  açıklamaları #2

Vladimir Putin: Ukrayna ile müzakerelerde pozitif gelişmeler var

Putin ve Zelensky den peş peşe  müzakere  açıklamaları #3

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir