Razer yeni masa konseptini sergiledi!

06.01.2022
Razer yeni masa konseptini sergiledi!


Razer, CES 2022 fuarında yeni çıkan ürünlerini ve projelerini açıklamaya devam ediyor. Şirket modüler bir masaüstü bilgisayar şeklinde duran yeni Project Sophia konseptini açıklığa kavuşturdu. Kurum daha ilkin de bu tip projeleri ele almıştı. 2014 senesinde Project Christine adıyla karşımıza çıkmıştı.

Project Christine de Jenga benzeri tuğlalardan yapılmış bir masaüstü kulesini ele alıyordu. 2020 yılındaki Tomahawk, Intel‘in Element NUC tasarımlarına dayanarak bu konsepte daha ergonomik bir yaklaşım getirdi.

Razer yeni Zephyr Pro maskesini tanıttı


Razer yeni Zephyr Pro maskesini tanıttı

Razer, CES 2022 kapsamında içinde hoparlörün yer almış olduğu yeni Zephyr Pro maskesinin tanıtımını gerçekleştirmiş oldu. İşte fiyatı…

Razer, Project Sophia’yı 13 modül yuvası olarak tasarladı

Project Sophia, kullananların fazlaca çeşit parçaları ekleyebileceği 13 değişik değiştirilebilir modül yuvasına haiz olacak şekilde tasarlandı. Masa bünyesinde ısı kıymeti okumaları, dokunmatik ekran uygulama başlatıcısı, hususi söyleşi ve takvim ekranları, kablosuz Qi şarj cihazları, bardak ısıtıcı, kalem tabletler, ses mikserleri, CPU ve GPU monitörleri ve daha fazlasını barındırıyor.

razer-yeni-masa-konseptini-sergiledi

Razer, bilgisayar masasının modüler yapısının kullananların onu kendi hususi gereksinimlerine gore özelleştirmelerine izin vereceğini vadediyor. Örnek olarak bir yayıncı, daha güçlü hoparlörler, mikrofonlar ve kameralar vesilesiyle yayınlanma için kolayca eklenebilir extra ekranlar kullanabiliyor.

Razer, heybetli CES prototiplerini hiçbir zaman gerçeğe dönüştürmedi. Project Sophia’dan da aynı beklenti mevcut. Şundan dolayı 2014 yılındaki Project Christine, 2017‘deki üçlü ekranlı Project Valerie ve 2018‘deki Project Linda asla kullanıcı karşısına çıkmadı. Gene beklentiler o yönde.

Sizler Razer‘ın yeni masa konsepti hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.