Redmi, 2K ekranlı en ucuz telefonu tanıtmaya hazırlanıyor

25.01.2022
Redmi, 2K ekranlı en ucuz telefonu tanıtmaya hazırlanıyor


Kendi fiyat segmentinin en başarıya ulaşmış üreticilerinden olan ve son yıllarda Xiaomi’nin alt markası olarak büyük kitlelere ulaşan Redmi, bilhassa telefonlara uygun fiyat biçmesi ile tanınıyor. Kimi süre işlemci, kimi süre ekran ve kimi süre başka açılarla öne geçen cihazlara bir yenisi de ilerleyen günlerde tanıtılacak. Redmi, piyasadaki en ucuz 2K ekrana haiz akıllı telefonu duyuracak.

Realme ve iQOO şeklinde alt kuruluşlarla değil; OPPO, Vivo, Samsung şeklinde üst kuruluşlarla da savaşım eden Redmi, piyasadaki en ucuz 5G’li telefon da dahil olmak suretiyle birçok “en ucuz” model tanıtmıştı. Bunlardan biri de ekran tarafında yaşanacak.

Redmi Note 11S’in tanıtım tarihi açıklandı


Redmi Note 11S’in tanıtım zamanı açıklandı

Redmi’nin kısa sürede tanıtmaya hazırlandığı Note 11S modelinin lansman zamanı açıklandı. İşte ayrıntılar…

Redmi’den ucuz ve 2K çözünürlükte ekranlı telefon

Firmanın üst kuruluşu Xiaomi cephesinde bilhassa Mi 11 ve Mi 12 serilerinde yer edinen telefonlarda bulunan yüksek yenileme süratli 2K çözünürlükteki ekranlar, maliyet tarafına negatif etki ediyor. Bu ekranlar naturel olarak pahalı oluyor ve satış fiyatına direkt etki ediyor. Bu durumu değiştirebilmek için kolları sıvayan Redmi ise, pazardaki en ucuz 2K e kranlı telefonu son kullanıcıya sunmak istiyor.

Bunların yanı sıra Redmi cephesinde piyasaya sürülen amiral gemisi modellerde FHD+ çözünürlükte ekranlar bulunuyor. Firmanın neredeyse 2K çözünürlükte ekrana haiz bir telefonunu bulunmaması, ilk modelin uygun fiyatlı olacağının dayanakndlarından birisi. Bunların haricinde bu telefonun Redmi K50 serisinden bir telefon olması planlanıyor.

Son zamanlarda yaygınlaşan 2K çözünürlükte ekran teknolojisi yavaş yavaş büyük üreticilerde yaygınlaşırken, telefon sektöründe ilk temsilcisi Çinli Vivo tarafınca üretilmişti. 2013 senesinde duyurulan Vivo Xplay3S modeli, dünyanın ilk 2K çözünürlükte ekrana haiz telefonu olmuştu. Sonrasında Sony, HTC, Samsung şeklinde üreticiler de bu şekil telefonlar üretmişti.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.