Rekabet Kurulu onayladı: Getir, n11’i alıyor!

30.12.2021
Rekabet Kurulu onayladı: Getir, n11’i alıyor!


Ülkemizin en başarıya ulaşmış girişimlerinden önde gelen ve pandemi döneminde inanılmaz bir gelişme gösteren Getir, yatırımlarını artırıyor. Kısa süre ilkin İngiltere ve ABD şeklinde ülkelerde faaliyete süregelen şirket, son olarak ülkemizdeki en önemli e-ticaret platformlarından birine ortak oluyor.

Cumhuriyet Gazetesi‘nin haberine gore Rekabet Kurulu, Getir’in n11 hisselerini almasını onayladı. Böylelikle son zamanlarda yiyecek, ve taksi şeklinde firmanın etkinlik gösterdiği alanlara direkt e-ticaret de ekleniyor. İşte ayrıntılar…

Dimensity 9000, Snapdragon 8 Gen 1 rekabeti kızışıyor!


Dimensity 9000, Snapdragon 8 Gen 1 rekabeti kızışıyor!

Dimensity 9000 ile Snapdragon 8 Gen 1 arasındaki rekabet kızışmaya başladı. Buna gore Dimensity 9000 Gekkbench puanı ile bir adım öne geçti.

Getir, n11 hisselerini satın alıyor

Rekabet Kurumu’nun internet sayfasında mevzuyla ilgili yapmış olduğu açıklama ise şu şekilde; “Getir Perakende Lojistik AŞ’nin, Doğuş Planet Elektronik Tecim ve Bilişim Hizmetleri AŞ (n11.com) hisselerinin belirli bir kısmını ana para artırımı kanalıyla Doğuş Tüm ortaklık AŞ ve SK Planet Co., Ltd.’den devralması işlemine izin verildi”

Bilinmiş olduğu suretiyle Getir, bir süre ilkin ana para artırımı kanalıyla Doğuş Planet Elektronik Tecim ve Bilişim AŞ’de (n11.com) paydaş olmak suretiyle Rekabet Kurumu’na başvurmuştu.

Aslolan dört gözle beklenen ise bu satın alımın iyi mi sonuçlanacağı. Belirttiğimiz şeklinde Getir, hali hazırda market, yiyecek, su ve taksi şeklinde birkaç alanda daha etkinlik gösteriyor. Bu niçin kullanıcılar, uygulama içinde standart alışverişler yapabilecek mi merak mevzusu.

Peki siz bu mevzu hakkında neler düşünüyorsunuz? Sizce Getir, standart market alışverişinin de ötesine gidip her ürünü kendi uygulamasında satmaya başlamış olacak mı? Yoksa n11 birleşmesi ticari açıdan stratejik bir hamle olarak mı karşımıza çıkacak. Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.