Renault, bir tek elektrikli otomobil satacak! İşte o tarih

15.01.2022
Renault, bir tek elektrikli otomobil satacak! İşte o tarih


Fransız otomobil üreticisi Renault, son yıllarda elektrikli otomobillere önem vermeye başladı. Şirket, Avrupa pazarında elektrikli küçük otomobili Twizy ve Zoe ile birlikte iyi satış rakamlarına ulaşıyor. Bunların yanında içten yanmalı modellerin elektrikli versiyonları da müşteriler tarafınca seviliyor.

Şirket, geçtiğimiz günlerde sevilen modeli Renault Megane‘ı elektriklendirmişti. Yenilenen model bir SUV’a dönüştü ve elektrikli olarak karşımıza çıktı. Şirket, bu modellerle yetinmeyerek gelecekte bir tek elektrikli otomobil üreten bir şirkete dönüşmek istiyor.

Renault, kaç adet elektrikli otomobil sattığını açıkladı!


Renault, kaç tane elektrikli otomobil sattığını deklare etti!

Renault, 2021 Kasım ayındaki satış raporunu yayınladı. Rapora nazaran elektrikli otomobil satışlarında ciddi anlamda artış yaşandı.

Renault, 2030 senesinde içten yanmalı motorlara veda edecek!

Avrupa Birliğinin almış olduğu ICE (fosil yakıtlarla çalışan araçların yasaklanması) yasağıyla birlikte otomobil şirketleri yavaş yavaş elektrikli otomobil firmalarına dönüşmeye başladılar. Peugeot, Kia, Hyundai’den sonrasında Renault’tan da hamle geldi ve firmanın CEO’su Luca de Meo tarafınca meydana getirilen açıklamada firmanın 2030 senesinde bir tek elektrikli otomobil satacağı açıklandı.

Renault Megane Electric

Bu haftanın başlangıcında Renault’un Paris civarlarındaki teknik merkezinde açıklamalarda bulunan firmanın CEO’su Luca de Meo, firmanın rakipleri benzer halde 2030 senesinde bir tek elektrikli otomobil satan bir firmaya dönüşeceğini söylemiş oldu. Açıklamalarında Renault’un 2025 yılına kadar minimum 4 tane tamamen elektrikli model piyasaya süreceğini de deklare etti.

Bu modeller içinde Renault 5 EV, kompakt bir SUV, küçük bir crossover ve bir minibüs bulunacak. Bu modellere hali hazırda satışta olan Renault Zoe ve Renault Megane Electric de eşlik edecek. Renault Ceo’su Avrupa Birliği’nde uygulanacak yasaklar ve dünyayı korumak için bu değişime gitmek zorunda olduklarını belirtti.

Dacia Spring

Dacia ve Lada ise ilerleyen yıllarda elektrikli otomobil firmaları olacak!

Renault Group bünyesinde Dacia ve Lada da yer ediniyor. Açıklamada Dacia’nın mümkün olan son olarak zamanda elektrikli otomobil şirketi haline geleceğini belirten Luca de Meo, “paranın karşılığı” felsefelerine devam edeceklerini söylemiş oldu. Bunların haricinde Rusya pazarında etkinlik gösteren Lada’nın son olarak elektrikli otomobil firmasına dönüşmesi ümit ediliyor.

Peki, sizin düşünceleriniz neler? Siz olsanız içten yanmalı motora haiz otomobil yerine elektrikli otomobil alır mıydınız? Yorumlarınızı ve görüşlerinizi aşağıda belirtmeyi dikkatsizlik etmeyin.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.