Resmi emoji oluşturmak için gerekenler!

09.05.2022
Resmi emoji oluşturmak için gerekenler!


Daha ilkin mesajlaşırken asla duygularınızı ya da durumunuzu ifade etmek için ihtiyacınız olan bir emoji bulamadığınız oldu mu? Her ne kadar birçok emoji olsa da kimi süre tam olarak istediğimiz ifadeyi bulamıyoruz. Bir tek Unicode Consortium‘un açmış olduğu yeni başvurular ile bu durumu değiştirebilirsiniz. Emojiler mevzusunda yetkili, kâr amacı gütmeyen bir şirket olan Unicode Consortium, kullanıcılara kendi emojilerini resmi olarak kullanma şansı sunuyor. İşte müracaat için gerekenler:

2021’de en çok kullanılan emojiler belli oldu!


2021’de en oldukca kullanılan emojiler belli oldu!

Unicode Konsorsiyumu, 2021 senesinde web ortamında en oldukca kullanılan ilk 10 emoji listesini web sayfasında yayınladı.

Tüm dünyanın kullanabileceği emojiler oluşturun!

Telefonunuzda otomatikman açılmasalar bile birçok emoji hâli hazırda bulunuyor. O yüzden eğer bir emoji tasarlamak istiyorsanız ilk olarak mevcut emojilere göz atmanızı tavsiye ediyoruz. Daha ilkin kabul görmüş emoji fikirlerinin yanı sıra neredeyse işlemde olan emojileri de denetim edebilirsiniz.

Kuruluşun sayfalarında hangi emojilerin kabul görüp görmediği kolaylıkla takip edilebiliyor. Bu sayfaları denetim ederek Unicode Consortium’un iyi mi emojiler aramış olduğu hakkında fikir sahibi olabilirsiniz. Bununla beraber kabul görme ve istenmeyen faktörlere de bakarak şansınızı arttırma şansınız var.

Ek olarak, Emoji Komitesinin önceliklerine, yönergelerine, stratejilerine, raporlarına ve denetimlerine de süre ayırmak isteyebilirsiniz. Bununla beraber ortaya koyacağınız emojinin ne çoğunlukla kullanılacağını da göz önünde bulundurmanız lazım.

Unicode Consortirum, başvurunuzu iyi mi tamamlayacağınız ve göndereceğiniz de dahil olmak suretiyle son aşama detaylı gönderim talimatına haiz. Formdaki talimatları eksiksiz bir halde doldurmaya çalışın. Aksi takdirde başvurunuz kabul görmeyebilir.

Başvurular için son tarih 31 Temmuz 2022 olarak açıklandı. Peki siz müracaat yapmayı düşünüyor musunuz? İlginç emoji fikirlerinizi yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da bizimle paylaşabilirsiniz.


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.