Romanya’ya giriş icra eden taşıtlarda transit geçiş belgesi aranmayacak

26.02.2022
Romanya’ya giriş icra eden taşıtlarda transit geçiş belgesi aranmayacakUkrayna, Moldova, Macaristan sınırlarından Romanya’ya giriş icra eden taşıtlarda “transit geçiş belgesi” sorulmayacak.


Romanya'ya giriş yapan taşıtlarda transit geçiş belgesi aranmayacak

Rusya ve Ukranya arasındaki sıcak harp sebebi ile mağdur olundu. Bu ülkeden çıkarak Romanya’ya giriş icra eden taşıtlarda transit geçiş belgesi zorunluluğu ortadan kaldırıldı.

UKRAYNA, MOLDOVA, MACARİSTAN SINIRLARINDAN ROMANYA’YA GİRİŞ YAPAN TAŞITLARDA GEÇERLİ

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Ulaştırma Hizmetleri Düzenleme Genel Müdürlüğü, saat 19.00 itibarıyla Ukrayna, Moldova, Macaristan sınırlarından Romanya’ya giriş icra eden taşıtlarda “transit geçiş belgesi” aranmayacağını duyurdu.

Genel Müdürlüğün Twitter hesabından meydana getirilen paylaşımda, Ukrayna’daki kriz durumu sebebiyle Türkiye’ye dönen taşıtlara sağlanacak kolaylıklara yönelik gelişmelere yer verildi.

Romanya ya giriş yapan taşıtlarda transit geçiş belgesi aranmayacak #1

“GİRİŞTE TRANSİT GEÇİŞ BELGESİ ZORUNLULUĞU KALDIRILDI”

Paylaşımda, “Romanya ile meydana getirilen görüşmeler neticesinde, bugün saat 19.00 itibarıyla taşıtlarımızın Ukrayna yada Ukrayna üstünden dönüşlerinde Ukrayna, Moldova, Macaristan sınırlarından Romanya’ya girişte Romanya transit geçiş belgesi aranmayacağı bildirilmiştir.” ifadeleri kullanıldı.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir