Rus gazı ve petrolüne boykot, ülkede yoksulluğa niçin olur

15.03.2022
Rus gazı ve petrolüne boykot, ülkede yoksulluğa niçin olurEnerji Bakanı Habeck, Rusya’dan enerji alımını durdurmaları halinde, Almanya’da ortaya çıkabilecek tabloyu özetledi.


Almanya: Rus gazı ve petrolüne boykot, ülkede yoksulluğa neden olur

Ukrayna savaşı sebebiyle Rusya’ya Batılı ülkeler tarafınca yaptırımlar uygulanırken, Almanya mevzuya davranışlarında ölçülü yaklaşıyor.

Bu durum, doğalgaz ve petrol ihtiyacının mühim bir bölümünü Rusya’dan tedarik eden ülkede Iktisat ve Enerji Bakanı Robert Habeck’in son açıklamasına yansıdı.

“ALMAN NÜFUSUNA PUTİN’DEN DAHA FAZLA ZARAR VERİR”

ARD’ye konuşan Habeck, “Rus gaz ve petrol kaynaklarının boykot edilmesinin Alman nüfusuna (Rusya Devlet Başkanı) Vladimir Putin’den daha çok zarar verebileceği” mevzusunda uyardı.

Habeck, “Çabucak anahtarı çevirirsek, tedarik sıkıntısı olur. Hatta Almanya’da arz durur.” dedi.

“KİTLESEL İŞSİZLİK VE YOKSULLUK” UYARISI

Alman Bakan ek olarak, bu şekilde bir durumda “kitlesel işsizlik, yoksulluk, evlerini ısıtamayan insanoğlu, benzini biten insanoğlu” şeklinde bir tabloyla karşılaşabileceklerini söylemiş oldu.

Guardian’ın haberine gore, Almanya’da kullanılan doğalgazın yüzde 55’i, kömürün yüzde 52’si ve madeni yağın yüzde 34’ü Rusya’dan geliyor.

Almanya: Rus gazı ve petrolüne boykot, ülkede yoksulluğa neden olur #1

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.