Rus gemisi, Karadeniz’de kendi harp uçaklarını vurdu

26.02.2022
Rus gemisi, Karadeniz’de kendi harp uçaklarını vurduRusya Deniz Kuvvetleri, Rusya Federasyonu’na ilişkin harp gemisinin, kendi harp uçaklarını ‘dost ateşi’ ile Karadeniz’de imha ettiğini deklare etti.


Rus gemisi, Karadeniz'de kendi savaş uçaklarını vurdu

Rusya’nın Ukrayna topraklarına yönelik başlatmış olduğu askeri harekatın 3. gününde Rusya, saldırılarını sürdürüyor.

RUS DONANMASI, KENDİ SAVAŞ UÇAKLARINI DÜŞÜRDÜ

Odessa kentinde de Ukrayna Kara Birlikleri ve hava kuvvetleri tarafınca Rus tayyare ve birliklerine karşı direniş sürerken, Ukrayna Deniz Kuvvetleri tarafınca meydana getirilen açıklamada, Rusya Federasyonu’na ilişkin harp gemisi, kendi harp uçaklarını ’dost ateşi’ ile Karadeniz’de imha etti” denildi.

UKRAYNA HAVA KUVVETLERİ “BİZ VURDUK” DEDİ

Ukrayna Hava Kuvvetleri de Rus uçağının düşmesinin arkasından yayınladığı mesajda, “Karadeniz’de Roket Birimleri tarafınca Rus Su-30 harp uçağı imha edildi. Cehenneme hoş geldiniz!” ifadeleri yer aldı.

ODESSA’DA SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI

Ukrayna’nın Mühim liman kentlerinden olan Odessa’da, Rus askerleri ve Ukrayna askerleri arasındaki çatışmaların sertliğini artırmasının arkasından, TSİ 23:00 ile 05:00 saatleri içinde sivillerin sokağa çıkması yasaklandı.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.