Rus rublesi kıymet kaybediyor

23.02.2022
Rus rublesi kıymet kaybediyorRusya ve Ukrayna arasındaki gerginlik, Rus borsasındaki endekse ve ekonomisine negatif tesir ederken ruble de dolar ve euroya karşı düşüşünü sürdürüyor.


Rus rublesi değer kaybediyor

Rusya ile Ukrayna içinde gerginlik devam ederken Rus rublesi, bölgeden ve Avrupa’dan gelen haberlerle dolar ve euro karşısında yeniden düşüşe geçti.

RUBLEYE KARŞI ARTIŞ YÜZDE 2’LERE YAKLAŞTI

Moskova İngiltere ve Avrupa Birliği (AB) tarafınca Rusya’ya yönelik yeni yaptırımlar hazırlandığı haberleri ve Donbas’ta devam eden gerginlik sebebiyle, dolar/ruble paritesi yüzde 1,7 artışla 80 seviyesine, euro/ruble paritesi de yüzde 1,6 yükselişle 90,9’a çıktı.

RTS ENDEKSİ GERİLEDİ

Moskova Borsası yüzde 1,6 kıymet kazanarak 3.084 puana çıkarken, RTS endeksi ise yüzde 1 azalarak 1.214 puana geriledi.

Ruble

RUSYA’YA EKONOMİK YAPTIRIMLARA EK YAPTIRIMLAR GELİYOR

ABD, İngiltere ve AB, dün, Rusya’nın Ukrayna’nın doğusundaki Rusya yanlısı ayrılıkçıların sözde yönetimlerini resmen tanıma sonucu sebebiyle yürürlüğe yeni yaptırımlar koymuştu. Batılı yetkililer, Rusya yönelik çeşitli ilave yaptırımların da hazırlandığını deklare etti. Ukrayna Güvenlik ve Müdafa Konseyi de bugün, ülke çapında muhteşem hal duyuru etme sonucu aldıklarını, karanın Ukrayna Parlamentosu tarafınca onaylanması icap ettiğini duyurmuştu.

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.