Rus sporcu, ödül törenine ‘Z’ yazılı mayosuyla katıldı

07.03.2022
Rus sporcu, ödül törenine ‘Z’ yazılı mayosuyla katıldıDoha’da düzenlenen Artistik Jimnastik Dünya Kupası ödül törenine Rus sporcu Ivan Kulyak, ‘Z’ yazılı mayosuyla katıldı. Ukraynalı sporcu Daniela Batrona ise Rus sporcuların olduğu podyuma çıkmadı.


Rus sporcu, ödül törenine 'Z' yazılı mayosuyla katıldı

Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırıları devam ederken, ülkeler arasındaki gerilim spor alanlarına da sıçradı.

‘Z’ HARFLİ MAYOYLA TÖRENE KATILDI

20 yaşındaki Rus jimnastikçi Ivan Kulyak, Doha’da düzenlenen Artistik Jimnastik Dünya Kupası ödül törenine ‘Z’ harfinin yazılı olduğu mayo ile çıktı.

Rus sporcu, ödül törenine  Z  yazılı mayosuyla katıldı #1

RUS SPORCUYA DİSİPLİN DAVASI AÇMA KARARI

Rus sporcunun bu hareketi tepkiye niçin oldu. Internasyonal Jimnastik Federasyonu, Kulyak’a disiplin davası açmaya karar verdi.

Rus sporcu, ödül törenine  Z  yazılı mayosuyla katıldı #2

UKRAYNALI SPORCU, RUS SPORCUYLA ÖDÜL TÖRENİNE KATILMAK İSTEMEDİ

Aynı turnuvada yarışan Ukraynalı 15 yaşındaki Daniela Batrona kendi yaş kategorisinde 3’ncü oldu. Ödül törenine Ukraynalı sporcu Batrona katılmak istemedi. Ruslarla aynı podyumda olmak istemediğini söyleyen Batrona’ya bir tek kendisinin bulunmuş olduğu podyumda madalyası takdim edildi.

Rus sporcular, daha ilkin getirilen yasak sebebiyle turnuvada ülkelerini bağımsız sporcu olarak temsil etti. Rus Viktorya Listunova birinci, Mariya Minaeva ise ikinci oldu.

Rus sporcu, ödül törenine  Z  yazılı mayosuyla katıldı #3

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.