Rust, şu zamana kadar 12 milyon tane sattı

10.01.2022
Rust, şu zamana kadar 12 milyon tane sattı


Oldukca oyunculu hayatta kalma oyunu Rust, popülerliğini korumaya devam ediyor. Yapım şu ana kadar 12 milyondan fazla oyuncu tarafınca satın alındı. Bu da bu şekilde bir oyun için oldukça yüksek bir sayı olarak görülüyor. Oyun içinde pek oldukça hayatta kalma öğesini kullanarak sıkıntılı bir yaşam mücadelesi veriyorsunuz.

Rust, sizlere hayatta kalmak için ilk olarak elinize bir taş ve meşale veriyor. Bu taş ile ağaçlara vurarak odun topluyorsunuz. Bunun yanına bir de taş biriktirerek kendinize bir balta ya da çeşitli ekipmanlar yapabiliyorsunuz. Yapım, bünyesinde barındırdığı şartlarla size oldukça çeşitli ortamlar hazırlıyor. Bilhassa hayatta kalmak için savaşım etmeniz gereksinim duyulan şartlar var.

Days Gone’ın satış sayıları açıklandı


Days Gone’ın satış sayıları açıklandı

Days Gone oyununun eski yöneticisi Jeff Ross, yapımın konsol ve PC (Steam) satış sayılarını deklare etti. İşte o sayılar…

Facepunch Studio, Rust hakkında açıklama yapmış oldu

Rust‘ın geliştiricisi Facepunch Studios durum hakkında bazı açıklamalar yapmış oldu. Bu sırada 12 aylık başarılarına ve yeni eklemelere değindi. Bundan önceki senenin gelişimini tamamlamanın bir parçası olarak dönüm noktasını şu sözlerle duyurdu:

“2021, Rust için neredeyse her bakımdan istisnai bir yıldı. 8 senelik sürekli geliştirmenin peşinden Rust güçlendikçe güçlendi. 2021’de Rust, Twitch’de patladı ve üstün dereceli sayıda oyuncu gördük. Voice Props DLC paketiyle, yeni bir dünya, görevler, yük trenleri benzer halde oldukça daha fazlasını yayınladık.”

Facepunch Studios

rust-su-zamana-kadar-12-milyon-adet-satti

Oyunda diğeri oyunculara bağırmak için bir megafonun yanı sıra bir kaset kaydedici, mikrofon sehpası, eski şekil cep telefonu içeren Voice Props DLC Paketi, Rust‘ın şimdiye kadarki en oldukça satan DLC’si oldu.

2021 özeti ek olarak, düzeltmeler ve dinlence etkinlikleriyle her ayın ilk Perşembe günü planlanan güncellemelerle Rust için gelecek planlarından bahsediyor. Şubat ayında yapıma bir yaşam kalitesi güncellemesi geliyor. Son olarak stüdyo, bu güncellemeler esnasında yeni anıtlar, silahlar, araçlar ve daha pek oldukça şeyi bekleyebileceğimizi söylemiş oldu.

Sizler Rust hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.