Rusya, ABD’ye karşı yaptırım kararlarını açıklayacak

13.03.2022
Rusya, ABD’ye karşı yaptırım kararlarını açıklayacakRusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Ryabkov, Rusya’nın ABD’nin eylemlerine yönelik yaptırım listesinin hazır bulunduğunu ve yakında açıklanacağını duyurdu.


Rusya, ABD'ye karşı yaptırım kararlarını açıklayacak

Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, Rusya’nın ABD’nin eylemlerine yönelik yaptırım listesinin hazırladıklarını bildirdi.

“RUSYA, ABD’NİN YAPTIRIM KARARLARINDAN KENDİSİNİ KORUMAK İÇİN ÇALIŞIYOR”

Ryabkov, Rus Perviy Kanal televizyonuna yapmış olduğu açıklamada, ülkesinin ABD’nin yaptırım kararlarının negatif etkilerinden kendisini korumak için çalışacağını, bunun için fırsatlar bulunduğunu belirtti.

ABD’nin eylemlerine yaptırım kararları ile yanıt vereceklerini ifade eden Ryabkov, “Sıralama hazır, bunun üstünde çalışıyoruz. Bu genel olarak günlük işlerimizin bir parçası. Yakında bunlar açıklanacak.” dedi.

Rusya, ABD ye karşı yaptırım kararlarını açıklayacak #1

“YAPTIRIMLAR ASKERİ OPERASYONLARDAN BAĞIMSIZ İLAN EDİLDİ”

Yaptırımların Rusya’nın Ukrayna’ya girmesi ile ilgili olmadığını dile getiren Ryabkov, “Bu duruma (yaptırımlara) hazırlanıyorduk. Yaptırımlar hususi askeri operasyondan bağımsız, onunla ilgili değil. Bu operasyon olmasaydı bile tüm bu yaptırımları hayata geçirmek için Washington ve yandaşları gene bir sebep bulurdu.” diye konuştu.

“WASHİNGTON RUSYA’YA AÇIKÇA EKONOMİK SAVAŞ İLAN ETTİ

Batı ülkelerinin “maskelerini çıkardığını” ve Rusya’ya “açıkça ekonomik harp duyuru ettiğini” belirten Ryabkov, ABD’nin ülkesine karşı benzeri görülmemiş yaptırım savaşı karşısında artık ortak güvenin olanaksız bulunduğunu bildirdi.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir