Rusya, ambargoya katılan 59 şirkete el koyabilir!

13.03.2022
Rusya, ambargoya katılan 59 şirkete el koyabilir!


Ukrayna’ya açmış olduğu savaşın peşinden Rusya, ABD ve Avrupa Birliği ülkeleri tarafınca başlatılan ekonomik ve teknolojik yaptırımlara karşı sessizliğini koruyordu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ise geçtiğimiz günlerde tüm dünyaya yapmış olduğu çağrıda bir taraftan ülkesinin dışlanmaması gerektirme ettiğini söylerken diğeri taraftan da aba altından sopa gösterdi. Organik söyledikleri o gün tam olarak anlaşılmamış olsa […]

Ukrayna’ya açmış olduğu savaşın peşinden Rusya, ABD ve Avrupa Birliği ülkeleri tarafınca başlatılan ekonomik ve teknolojik yaptırımlara karşı sessizliğini koruyordu. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ise geçtiğimiz günlerde tüm dünyaya yapmış olduğu çağrıda bir taraftan ülkesinin dışlanmaması gerektirme ettiğini söylerken diğeri taraftan da aba altından sopa gösterdi. Organik söyledikleri o gün tam olarak anlaşılmamış olsa da meydana getirilen planlar gün yüzüne çıktı.

Rusya Instagram yasağı için ek süre verdi! İşte tarih


Rusya Instagram yasağı için ek süre verdi! İşte tarih

Rusya, Instagram yasağı için erteleme sonucu aldı ve Rus kullanıcılar için tarih verdi. Buna gore Rus kullanıcılar 48 saat daha süreye haiz.

Rusya, ülkede faaliyetlerini durduran 59 firmanın mal varlığına el koyarak kamulaştırabilir

Son günlerde ortaya çıkan raporlar, Rus hükümetinin Rusya’ya karşı cephe alan, faaliyetlerini geçici olarak askıya alan ve sınırsız olarak durdurduğunu söyleyen şirketleri kamulaştırmayı düşündüğünü söylüyor. Hatta iddialara gore mal varlıklarına da el koyabilir.

Rusya - ambargo uygulayan şirketler
Rusya’da hizmetlerini durduran firmalar

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin perşembe günü hükümet yetkilileriyle olan görüşmesinde, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali sebebiyle ülkede faaliyetlerini durduran şirketlere dış yönetim getirmeyi söylediği iddia ediliyor. Bahsi geçen şirketlere Apple, Microsoft, IKEA, IBM ve McDonald’s benzer şekilde dünya devleri de dahil.

İlgili konuşmada Putin’in “Üretimini durduracak olan şirketlere karşı güvenli hareket etmemiz gerekiyor. Bu yüzden dış yönetimi devreye sokmak ve sonrasında bu işletmeleri çalışmak isteyenlere devretmek gerekiyor” söylediği de iddialar içinde. Özetlemek gerekirse Putin’in amacı yalnızca gözdağı vermek değil.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yada yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!

Kaynak: shiftdelete.net


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

winbir