Rusya her an Ukrayna’ya saldırabilir

19.01.2022
Rusya her an Ukrayna’ya saldırabilirBeyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi durumunda tüm seçeneklerin masada bulunduğunu, her an bir saldırının gerçekleşebileceğini belirtti.

Batılı ülkeler ile Rusya içinde Ukrayna üstünden artan gerilim devam ediyor. Son gelişmelerin arkasından ABD tarafınca yeni bir izahat daha geldi.

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, Beyaz Saray’da düzenlemiş olduğu basın toplantısında, Ukrayna ve Rusya gerilimine ilişkin son gelişimleri değerlendirdi.

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken’ın Ukrayna ve Almanya’ya bir seyahat gerçekleştireceğini anımsatan Psaki, Blinken’ın burada Ukrayna-Rusya gerilimini azaltmak için görüşmelerde bulunacağını aktardı.

ABD: Rusya her an Ukrayna ya saldırabilir #1

BLINKEN VE LAVROV, CENEVRE’DE GÖRÜŞECEK

Psaki, Blinken ve Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov’un gerçekleştirdiği telefon görüşmesinde, Cenevre’de bir görüşme yapma mevzusunda mutabık kaldığını ve Blinken’ın bu görüşmede Rusya’yı gerginliği azaltma mevzusunda uyaracağını belirtti.

ABD: Rusya her an Ukrayna ya saldırabilir #2

“GERİLİMİN SORUMLUSU PUTİN”

Ukrayna-Rusya geriliminin sorumlusunun sınıra on binlerce asker yığan Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin bulunduğunu ifade eden Psaki, şunları kaydetti:

“Açık konuşayım; şu anda durum oldukça tehlikeli. Rusya’nın her an Ukrayna’ya saldırabileceği bir aşamadayız. Blinken, Cenevre’deki görüşmede, bu mevzuda diplomatik bir yol bulunduğunu açıkça dile getirecek. Ukrayna’yı işgalin ağır ekonomik sonuçlarının acısını çekip çekmeyeceği Putin ve Ruslara bağlı.”

ABD: Rusya her an Ukrayna ya saldırabilir #3

“TÜM SEÇENEKLER MASADA”

Psaki, Rusya’nın Ukrayna’yı işgal etmesi durumunda tüm seçeneklerin masada bulunduğunu vurgulayarak, ekonomik yaptırımlar mevzusunda Avrupalı ortakları ile yakın temas halinde olduklarını dile getirdi.

ABD: Rusya her an Ukrayna ya saldırabilir #4

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.