Rusya, ilk darbeyi web üstünden yedi! İşte son gelişmeler

25.02.2022
Rusya, ilk darbeyi web üstünden yedi! İşte son gelişmeler


Rusya, ABD yanlısı olarak malum Volodimir Zelenski’nin devlet başkanı olmasının arkasından Ukrayna ile olan ilişkilerini askıya aldı. Hatta giderek tırmanan gerilim, ilkin silahlı çatışmalara, arkasından sınır etrafındaki topçu ateşlerine kadar gitti.

Bu sabah ise Vladimir Putin, Rus parlamentosunun verdiği yetkiyi kullanarak Ukrayna’ya askeri operasyon başlattı. Naturel her ne kadar Putin ve diğeri bakanlar bunun yalnızca bir operasyon bulunduğunu söylüyor olsa da aslen Zelenski’nin yerine Rusya taraftarı bir devlet başkanı getirmeyi ve Kiev’i işgal etmeyi amaçlayan bir savaşın hedeflendiği biliniyor. İşte son gelişmeler…

ABD başkanı Joe Biden açıkladı: Rusya’ya teknoloji ambargosu geliyor!


ABD başkanı Joe Biden deklare etti: Rusya’ya teknoloji ambargosu geliyor!

ABD başkanı Joe Biden yapmış olduğu açıklamada, Rusya’nın yaptıklarının bedelini ödeyeceğini söylemiş oldu ve teknoloji de dahil ambargoları deklare etti.

Rusya, web erişimine kapanık oldu!

Rusya tarafınca meydana getirilen sözde “askeri operasyon”, Ukrayna tarafının uyguladığı anlaşılması güç taktikler sebebiyle bitmek bilmiyor. Kırım ve Odessa tarafınca ülkenin deniz bağlantısını kesen Ruslar, bir taraftan da Harkov sınırı ve Belarus üstünden jetler ile saldırılarına devam ediyor.

Rusya

Hatta önlerini fazla açık gören Rus askeri birlikleri, nakliye helikopteri ile Kiev yakınlarına kadar giderek Hostomel havaalanını ele geçirdi. Fakat aslolan savaşın Harkov cephesinde sürdüğü tahmin ediliyor. Zira, bu bölge üstünde pek oldukca jet, tank ve drone faaliyeti görüyoruz. Hatta sınırdan içeri giren bir Rus zırhlı konvoyunun, Bayraktar TB-2 SİHA’ları ile imha edilmiş olduğu görüntüler de ortaya çıktı.

Fakat bu süreçte, Rusların kullanmış olduğu AWACS (Havadan erken uyarı ve denetim sistemine haiz tayyare) sistemleri yardımıyla 4 tane TB-2’nin de düşürülmüş olduğu iddia ediliyor. Yalnız şu ana kadar Rus komutanlarının, karşısında durabilen bir gerçek bir güç göremediği için işleri fazla hafife alarak planlanan bölgelerden fazlasına ilerlediği ve bu noktalara geri çekilerek mevzilenen doğrusu pusu kuran Ukrayna askerleri tarafınca geri püskürtüldükleri de iddialar içinde.

Rusya

Fakat Rusya sınırları içine meydana getirilen ilk atak web üstünden oldu. government.ru ve kremlin.ru şeklinde devletin kendi siteleri de dahil pek oldukca sayfanın çöktüğü bilgisi paylaşıldı. Bu durumun bir benzerinin, Rusya saldırıya geçmeden ilkin Ukrayna tarafında yaşandığını görmüştük. Zira bahsi geçen siteler neredeyse açılmadan, Ukrayna’nın Harkov’da karşı taarruza geçmiş olduğu bilgisi paylaşıldı.

Şu an için ABD Başkanı Joe Biden tarafınca yapılacak ilk açıklama ümit ediliyor. Fakat Birleşik Krallık başbakanı Boris Johnson, Rusya tarafına yapılacak yaptırımlar ile birlikte, Rusya’yı dünya ekonomisinden sileceklerini deklare etti. Ek olarak, Rusya’da Moskova, Petersburg ve Yekaterinburg’da barış yanlıları tarafınca düzenlenen protestolarda gözaltına alınan kişi sayısının 700’ü geçmiş olduğu belirtiliyor.

Son olarak da Rusya Müdafa Bakanlığı tarafınca meydana getirilen açıklamaya bakılırsa, Rus hava indirme ve baskın birliklerinin, Rusya’nın 18 Mart 2014’te ihlak etmiş olduğu Kırım tarafınca yola çıkarak 100 kilometre Kuzeybatı yönünde bulunan Herson kentine girmiş olduğu söyleniyor.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi SDN Forum‘da yada yorumlarda bizlerle paylaşmayı dikkatsizlik etmeyin!


Kaynak: teknolojipusulasi.com

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.