Rusya kripto paraları engellemek istiyor

18.12.2021
Rusya kripto paraları engellemek istiyor


Rusya kripto paraları engellemek istiyor

Her iki ülke kripto paraları tamamen yasakladı. Bitcoin başta olmak suretiyle tüm dijital varlıklar şu anda yasaklı durumda. Fakat Rusya bu kadar sert bir tutuma haiz değildi. Ortaya çıkan son detaylara nazaran Rusya Merkez Bankası kripto paralar ile ilgili endişelerini dile getirdi.

Bilhassa son dönemlerde Rusya’da dijital varlıklara büyük bir yönelim olduğu söyleniyor. Bu durumun finansal istikrarsızlık tehlikesi ortaya çıkarma ihtimali var. Bu yüzden kripto paralara yatırım yapılması yasaklanabilir. Rusya Merkez Bankası mevzu ile ilgili yasal bir düzenleme yapılmasını talep ediyor. Dijital varlıkların yasaklı hale gelmesi için mecliste bazı emek harcamalar yürütülüyor. Rusya meclisi eğer kripto paralara yasak getirilmesi mevzusunda bazı maddeler içeren yasayı kabul ederse bu büyük bir çekince anlamına geliyor. Kripto para borsaları bilhassa şu sıralar fazlasıyla tedirgin. Neredeyse diken üstünde bir market bulunduğunu söyleyebiliriz. Rusya haberi ile beraber tedirginlik üst seviyelere kadar ulaştı. Kripto para birimleri Rusya’da kara para aklama ve terörizmi desteklemeyi benzer biçimde nedenlerden dolayı yasal bir statüye kavuşmuştu. Şimdi ise Rusya kripto paraları yasaklamaya çalışıyor. Bitcoin şu sıralar 48 bin dolar düzeyinde. Onun derhal peşinden 4 bin dolar ile Ethereum geliyor. Rusya ile ilgili ortaya çıkacak bir yasaklama haberi bu tutarları daha da aşağıya çekecektir. Gelişmeler geldikçe aktarmaya devam ediyoruz.

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.