Rusya Maliye Bakanlığı kripto paraya karşı değil

25.01.2022
Rusya Maliye Bakanlığı kripto paraya karşı değilKripto paraların değerinin düşme sebeplerinden birisi de ülkelerin yasaklamaları. Rusya’nın kripto paraya negatif yaklaşmasının peşinden Maliye Bakanlığı’nın yasağın karışında olduğu bilgisi geldi.


Rusya Maliye Bakanlığı kripto paraya karşı değil

Rusya Merkez Bankası, 20 Ocak’ta yayınladığı raporda, Rus ekonomisinin negatif yönde etkilendiği sebebi öne sürülerek kripto para birimlerinin ticaretinin ve madenciliğinin yasaklanmasını önermişti.

Rusya Maliye Bakanlığı Mali Politikalar Müdürü İvan Çebeskov ise başkent Moskova’da düzenlenen “Kripto varlıklar: Regülasyon hakkında sormaya korkulan sadece bilinmesi istenenler” adlı konferansta konuşarak bu fikrin karşısında yer aldı.

Kripto para

“YASAKLANMA DEĞİL REGÜLE EDİLMESİ GEREK”

Rusya Maliye Bakanlığı Mali Politikalar Müdürü İvan Çebeskov, ülkede kripto paraların yasaklanmasını desteklemediklerini belirterek, “Kripto paraların yasaklanması değil, regüle edilmeleri gerekiyor.” dedi.

“BİR REGÜLASYON KONSEPTİ HAZIRLADIK”

Rusya Maliye Bakanlığı olarak kripto para piyasasının regüle edilmesi için etkin bir halde çalıştıklarını aktaran Çebeskov, “Maliye Bakanlığı bünyesinde bir regülasyon konsepti hazırladık ve hükümete yolladık. Bu konseptle ilgili hemen hemen bir karar yok, hükümet resmi bir karar almadı fakat gene de faaliyetimizin yönü bu şekilde.” ifadelerini kullandı.

“AMACIMIZ KRİPTO PARA KULLANICI VATANDAŞLARIMIZIN KORUNMASI”

Çebeskov, piyasanın regüle edilmesi halinde vatandaşların haklarının korunacağını belirterek, “Yapılması ihtiyaç duyulan ilk şey yurttaşlarımızın, bu varlıkları satın alanların yada öteki bazı teknolojik çözümlerde kripto para kullananların çıkarlarını korumaktır.” dedi.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.