Rusya Müdafa Bakanı’ndan İngiliz ve Fransız mevkidaşlarına kirli bomba uyarısı

24.10.2022
Rusya Müdafa Bakanı’ndan İngiliz ve Fransız mevkidaşlarına kirli bomba uyarısı


Rusya Müdafa Bakanı Sergey Şoygu, Ukrayna’nın “kirli bomba” kullanarak Rusya’ya karşı provokasyon düzenleme planı bulunduğunu öne sürdü.

Rusya Savunma Bakanı'ndan İngiliz ve Fransız mevkidaşlarına kirli bomba uyarısı

Rusya Müdafa Bakanı Sergey Şoygu, Ukrayna’nın “kirli bomba” kullanarak Rusya’ya karşı provokasyon düzenleyeceğine yönelik iddialar ile ilgili İngiltere Müdafa Bakanı Ben Wallace ve Fransa Müdafa Bakanı Sebastian Lecornu ile telefon görüşmesi gerçekleştirmiş oldu.

“Ukrayna kirli bomba kullanabilir”

İHA’nın haberine bakılırsa; Şoygu’nun Lecornu ile yapmış olduğu görüşmeye ilişkin Rusya Müdafa Bakanlığı’ndan meydana getirilen açıklamada, “Rusya Müdafa Bakanı Orgeneral Sergey Şoygu ile Fransa Müdafa Bakanı Sebastian Lecornu içinde telefon görüşmesi yapılmış oldu. İstikrarlı bir halde daha da kontrolsüz bir tırmanış eğilimi gösteren Ukrayna’daki durum ele alındı. Orgeneral Sergey Şoygu, Fransız mevkidaşına Ukrayna’nın ‘kirli bomba’ kullanarak olası provokasyonlarına dair endişelerini dile getirdi” denildi.

Rusya Savunma Bakanı ndan İngiliz ve Fransız mevkidaşlarına kirli bomba uyarısı #1

Şoygu’nun Wallace ile yapmış olduğu telefon görüşmesine ilişkin açıklamada ise, “Ukrayna’daki durum ele alındı. Şoygu, İngiliz mevkidaşına Kiev tarafınca olası bir ‘kirli bomba’ kullanılabileceği mevzusunda informasyon verdi ve bu durumdan duyduğu endişeyi dile getirdi” ifadeleri kullanıldı.

Şoygu daha ilkin Ulusal Müdafa Bakanı Akar ile görüşmüştü

Şoygu, Ulusal Müdafa Bakanı Hulusi Akar ile de telefon görüşmüş, Ukrayna’nın “kirli bomba” kullanarak provokasyon yapma ihtimaline karşı endişelerini Bakan Akar’a iletmişti.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.