Rusya, Türkiye dahil 9 ülkeden sebze ithalatını artırıyor

05.03.2022
Rusya, Türkiye dahil 9 ülkeden sebze ithalatını artırıyorRusya Besin Güvenliği Kurumundan (Rosselkhoznadzor) meydana getirilen açıklamada, 9 ülkeden sebze ithalatının artırılacağı açıklandı.


Rusya, Türkiye dahil 9 ülkeden sebze ithalatını artırıyor

Rusya, Ukrayna’yı işgali sonrası Batılı ülkelerin ekonomik yaptırımlarını hafifletebilmek için, yaptırım sonucu almayan ülkelerden ithalatını artırma sonucu aldı.

Türkiye’den ilave domates, biber, kabak ve patlıcan ithal edileceğine işaret edilen açıklamada, “İlgili ülkelerin tüm topraklarından, önceki ithalat engellemelerinin kaldırılarak sebze ithalatına devam edilmesine karar verilmiştir.” ifadesi kullanıldı.

TÜRKİYE DAHİL 9 ÜLKE

Rosselkhoznadzor tarafınca piyasaya sürülen listede, Türkiye’nin yanı sıra, Azerbaycan, Ermenistan, Belarus, Kazakistan, Mısır, Kırgızistan, Türkmenistan ve Özbekistan bulunuyor.

Rusya, Türkiye dahil 9 ülkeden sebze ithalatını artırıyor #1

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.