Rusya’daki Yeltsin Merkezi’nden, Putin’e ‘operasyonları durdur’ çağrısı

25.02.2022
Rusya’daki Yeltsin Merkezi’nden, Putin’e ‘operasyonları durdur’ çağrısıRusya’nın ilk Başbakanı ve Devlet Başkanı Boris Yeltsin adına kurulan Yeltsin Merkezi, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik operasyonlarını durdurma çağrısı yapmış oldu.


Rusya’daki Yeltsin Merkezi'nden, Putin'e 'operasyonları durdur' çağrısı

Yeltsin Başkanlık Merkezi, Sovyetler Birliği dağıldıktan sonrasında Rusya’nın ilk Başbakanı ve Devlet Başkanı olan Boris Yeltsin adına 2015 senesinde Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in katılımıyla açılmıştı.

“KARDEŞLER ARASINDAKİ ÇATIŞMAYA KARŞIYIZ”

Rusya’nın Yekaterinburg şehrinde bulunan Yeltsin Merkezinden meydana getirilen açıklamada, Sovyetler Birliği’nin yıkılmasından sonrasında 1991 senesinde Rusya ve Ukrayna’nın kendilerine bağımsız bir yol çizdiğini hatırlatarak, “Rusya ve Ukrayna 30 yıl sonrasında kendilerini cephe hattının karşı taraflarında buldular. Bu hem ülkeler hem de halkları için düşünülemez bir felakettir. Kardeşler arası çatışma hakkında vatandaşlar olarak üzerimize düşen sorumluluğu algı ediyor ve düşmanlıkların derhal durdurulması çağrısında bulunuyoruz” ifadeleri kullanıldı.

Rusya’daki Yeltsin Merkezi nden, Putin e  operasyonları durdur  çağrısı #1

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.