Rusya,İran ve Çin ile ortak deniz tatbikatı gerçekleştirecek

19.01.2022
Rusya,İran ve Çin ile ortak deniz tatbikatı gerçekleştirecekRusya, İran ve Çin’in ortak deniz tatbikatı gerçekleştireceği açıklandı. Rus Pasifik Filosu’na ilişkin gemilerden oluşan bir ekip, tatbikat için İran’ın Çabahar limanına geldiği bildirildi.


Rusya,İran ve Çin ile ortak deniz tatbikatı gerçekleştirecek

Varyag roket kruvazörleri, Amiral Tributs büyük anti-denizaltı gemisi ve Boris Butoma büyük deniz tankerinden oluşan ekip İran’a gelmiş olarak Umman Körfezi’ndeki Çabahar limanına demirlendi.

DENİZ TİCARETİNİN GÜVENLİĞİ VE DENİZ KORSANLARIYLA MÜCADELE TATBİKATI

Rusya Pasifik Filosu’ndan meydana getirilen açıklamada, “Rusya Birliği resmi heyeti, Çabahar limanında, Rusya, İran ve Çin harp gemilerinin ortak deniz tatbikatıyla ilgili planlanan konferansa katılacak.” ifadelerine yer verildi. Rus gemileri ek olarak besin, su ve yakıt stoklarını yenileyecek.

Rusya, Çin ve İran harp gemilerinin katılımıyla Basra Körfezi’nde yapılacak CHIRU deniz tatbikatının başlıca hedefleri içinde internasyonal deniz ticaretinin güvenliği ve korsanlarla savaşım benzer biçimde konuların olduğu ifade edildi.

Rusya,İran ve Çin ile ortak deniz tatbikatı gerçekleştirecek #1

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.