Rusya’nın güvenliğini hiçbir vakit tehdit etmedik

24.03.2022
Rusya’nın güvenliğini hiçbir vakit tehdit etmedikUkrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelensky, ülkesinin Rusya’nın güvenliğini hiçbir vakit tehdit etmediğini belirterek, dünya kamuoyuna savaşı durdurmaları çağrısında bulunmuş oldu.

Rusya’nın Ukrayna’ya başlatmış olduğu savaşın 30. gününde toplumsal medya hesaplarından yayınladığı görüntülü mesajda ulusa seslenen Zelensky, Rusya Federasyonu’nun Ukrayna’ya acımasızca açmış olduğu muharebede bir ayı geride bıraktıklarını belirtti.

“RUSYA’NIN GÜVENLİĞİNİ HİÇBİR ZAMAN TEHDİT ETMEDİK”

Zelensky, “Ukrayna, Rusya Federasyonu’nun güvenliğini hiçbir vakit tehdit etmedi. Şimdi bile, sizin topraklarınıza değil, topraklarımızdaki halkımıza barışı geri getirmek için her şey yapıyoruz.” dedi.

Zelensky: Rusya nın güvenliğini hiçbir zaman tehdit etmedik #1

RUSYA VATANDAŞLARINA SESLENDİ

Rusya vatandaşlarına seslenerek, aralarında devletlerinin politikasından iğrenen oldukca şahıs bulunduğundan güvenilir bulunduğunu dile getiren Zelensky, şu şekilde devam etti:

“Kimilerinizin tv kanallarınızda gördüklerinden bıktığından inanırım. Propagandacıların maaşları sizin vergilerinizden ödeniyor. Rusya vatandaşları daha da yoksullaşıyor. Her geçen gün hükümetinizin sizi daha da yoksullaştırmak, dünyadan yalıtmak, denetlemek ve harbe ölmeye göndermek için sizden vergi alması aptalca değil mi?”

“SAVAŞA VERGİ VERMEMEK İÇİN, RUSYA’YI TERK EDİN”

Zelensky, “Bundan dolayı, barışı arzulayan Rusya vatandaşları oğullarınızı savaştan kurtarın. Onlara harp hakkında gerçekleri anlatın. Muharebeye vergilerinizi vermemek için Rusya’yı terk edin.” ifadelerini kullandı.

Zelensky: Rusya nın güvenliğini hiçbir zaman tehdit etmedik #2

“UKRAYNA, RUSYA İÇİN SADECE BİR BAŞLANGIÇ”

Rusya’nın savaşının yalnız Ukrayna’ya karşı oluşturulan bir savaştan ibaret olmadığına dikkati çeken Zelensky, şu şekilde devam etti:

“Bu oldukca daha geniş. Rusya bu şekilde özgürlüğe karşı bir harp başlattı. Ukrayna toprakları Rusya için yalnız bir başlangıç. Rusya, Avrupa’daki ve dünyadaki tüm insanların özgürlüğünü almaya çalışıyor, Yalnız kaba ve yırtıcı gücün mühim bulunduğunu, insanların ve bizi insan meydana getiren her şeyin mühim olmadığını göstermeye çalışıyor.”

Zelensky: Rusya nın güvenliğini hiçbir zaman tehdit etmedik #3

“DÜNYA, SAVAŞI DURDURMALI”

Dünya kamuoyuna seslenen Zelensky, “Çoğumuz Rusya’yı durdurmalıyız, dünya savaşı durdurmalı. Ukrayna’yı desteklemek için çalışan her insana minnettarım fakat harp devam ediyor. Sivillere yönelik terör devam ediyor. Bir ay oldu. Bu oldukca uzun. Kalbim, Ukraynalıların kalbi ve dünyadaki tüm özgür insanların kalbi kırılıyor. Bu yüzden sizlerden harbe karşı çıkmanızı isterim.” diye konuştu.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.