Saç Ektirmek Ne İşe Yarar?

11.03.2023
Saç Ektirmek Ne İşe Yarar?

Saç ektirmek geçmişten bugüne dek profesyonel anlamda uygulanır. Yöntemde başarı oranları son derece yüksektir. Bu nedenle saç ekimi kellik sorunumuzdan kalıcı olarak kurtulmamızı sağlar. Yöntemin geçmiş senelere oranla bugün daha düşük düzeyde yan etkileri olması da saç ekimleri yöntemlerinin bugün daha sıklıkla tavsiye edilmesini sağlar. Bu nedenle saç ekimleri 81 ilimiz üzerinden daha yaygın olarak uygulanır.

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimleri saçlarımızın yeniden oluşmasını sağlar. Yöntem birçok farklı seçenekler üzerinden sunulur. Bu nedenle ister fue veya fut yöntemiyle ister safir fue ya da dhi saç ektirme uygulaması üzerinden saç ektirebiliriz.

Saç Kökü Nedir?

Saç köklerimiz en önemli alanlar arasında yer alır. Saç tellerimizin en yağlı şekilde çıktığı alana saç kökü adı verilir.

Saç Yapısı Ve Saç Yapısı Çeşitleri Nedir?

İnce ve kalın saç telleri,yağlı ve kuru saçlar gibi birçok saç türleri ve saç yapıları söz konusudur.

Saç Ekimi Kimlere Uygundur?

Saç ekimleri herkese uygun olmayabilir. İlk olarak hastada saçların belirli düzeyde dökülmüş olması gerekir. İkinci ve üçüncü tip saç dökülmelerinde saç ekimleri uygulanabilir.

Saç Ekimi Yöntemleri Nelerdir?

Saç ekimleri yöntemleri arasında klasik yöntemler olarak fut ve fue yöntemleri halen uygulanır. Bu yöntemlere ilave olarak da safir fue ve dhi saç ekim modern yöntemleri de sunulur. Bu kapsamda saç dökülme evrenize en uygun yöntemi belirleyebilirsiniz.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Saç ekimleri bugün daha modern saç ektirme merkezleri üzerinden uygulanır. Yöntemlerde ilk olarak ense kısmı tıraş edilir. Hemen akabinde bu bölgeden ihtiyaç doğrultusunda dönorlar tek tek özel bir cihazla alınır. Elde edilen greftler laboratuvar merkezinden soğutulur. Bu aşamadan sonrasında ise yeni saç kökleri direk olarak ekim alanından açılan kanallar üzerinden özenle ekilir.

Saç Ekiminin Avantajları Nelerdir?

Saç ekimlerinin sayısız düzeyde avantajları da söz konusudur. Tüm saç ektirme yöntemlerinden en iyi neticeler elde edilir. Bu kapsamda hasta memnuniyeti sağlanabilir. Saç ektirme yöntemlerinin avantajları arasında saç ekimi fiyatları uygun olması yer alır. Bununla birlikte tüm yöntemlerde ekim süreci ise en fazla 12 saati bulabiliyor. Böylece hastalar işlemden sadece 10 gün sonrasında dahi iş ve sosyal hayatına devam edebiliyor.

Hangi Aylar Saç Ekimi İçin Uygundur?

Her mevsimde saç ekimleri yaptırılabilir. Fakat özellikle de havaların serin olması sebebiyle Sonbahar ya da İlkbahar aylarının giriş dönemlerinde saç ektirilmesi tavsiye edilir.

Saç Ekimi İçin Yaş Sınırı Nedir?

Saç ekimlerinde belirli yaş sınırı genel anlamda bulunmaz. Fakat bu işlemlerden mümkünse 16 yaş ila 60 yaş aralığında faydalanılması tavsiye edilir. Saç ekimlerinde önemli olan ense kısmındaki dönorların ölmemiş olmasıdır.

Saç Ekimi Ne Kadar Sürer?

Saç ekimleri ortalama olarak 12 saat içerisinde tamamlanır. Burada tercih edilen yöntem ve klinik merkezinin durumu önem arz eder. Tabi ekilmesi gereken dönor sayısı da saç ekimleri sürecinin belirlenmesinde önem arz eder.

Saç Ekimi Sonucu Ne Zaman Görülür?

Saç ekimleri sonucu ortalama olarak 6 ay içerisinde görülür. Yeni saç tellerinizin tamamen çıkması ise yaklaşık olarak 365 gün bulabiliyor.

Saç Ekimi Öncesi Nasıl Bir Cilt Bakımı Yapılması Gerekir?

Saç ekimlerinden öncesinde mutlaka kaliteli cilt bakımı yapılmalıdır. Kepek önleyici şampuan üzerinden işlemden 1 gün öncesinde kafa derisi komple olarak özenle yıkanmalıdır.

Saç Ekimi Sonrası Saç Nasıl Yıkanır?

Saç ekimlerinden sonrasında saçlar özenle yıkanabilir. İşlemden 1 ay sonrasında şok dökülme evresi de tamamlandıktan sonra hafif düzeyde yıkama yapılabilir.

Saç Ekimi Fiyatları

Saç ekimleri fiyat tarifeleri düşük olduğundan ek ücret ödemeden bu yöntemden faydalanabilirsiniz. Saç ektirme fiyatlarına saç ektirme merkezi sitesinden ulaşabilirsiniz.

https://worldofthehair.com/sac-ekimi/ bilgi için hemen tıklayın.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.