Sıhhat Bakanı Koca devreye girdi… Pitbull saldırısına uğrayan Asiye’nin tedavisini meşhur profesör üstlendi

25.12.2021
Sıhhat Bakanı Koca devreye girdi… Pitbull saldırısına uğrayan Asiye’nin tedavisini meşhur profesör üstlendi


Sağlık Bakanı Koca devreye girdi... Pitbull saldırısına uğrayan Asiye’nin tedavisini ünlü profesör üstlendi

Gaziantep’in Şahinbey ilçesinde 22 Aralık’ta iki pitbull eşeysel köpeğin saldırısına uğrayan 4 yaşındaki Asiye Ateş, ağır yaralanmıştı. İlk müdahalenin arkasından Gaziantep Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine kaldırılan Ateş, Gaziantep’teki hususi bir hastaneye sevk edilmişti. Dirimsel tehlikesi devam eden kız çocuğunun tedavisine Sıhhat Bakanlığı el attı. Sıhhat Bakan’ı Koca, Ateş’in tedavisini Türkiye’nin de ilk yüz ve çift kol nakillerini gerçekleştiren Prof. Dr. Ömer Özkan üstlenmesini istedi. Koca’nın talimatı üstüne Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde hazırlık yapılmış oldu.

HAVA AMBULANSIYLA GETİRİLDİ

Sıhhat Bakanlığı’nın görevlendirdiği hava ambulansıyla Gaziantep’ten Antalya Havalimanı’na getirilen küçük Asiye, 112 Acil Servis ekipleri tarafınca Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevk edildi. Plastik, Rekonstrüktif ve Güzel duyu Cerrahi Ana Bilim Dalı ekibi tarafınca karşılanan minik kız, yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı.

YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.