“Sahte test” suçuyla tutuklanan orkestra ekibi Bülent Ersoy’a öfke kustu!

Türk müziğinin değerli isimlerinden ünlü sanatçı Bülent Ersoy’un 21 kişilik müzisyen ekibi geçtiğimiz günlerde sahte PCR testi suçlamasıyla …

05.10.2021
“Sahte test” suçuyla tutuklanan orkestra ekibi Bülent Ersoy’a öfke kustu!

Türk müziğinin değerli isimlerinden ünlü sanatçı Bülent Ersoy’un 21 kişilik müzisyen ekibi geçtiğimiz günlerde sahte PCR testi suçlamasıyla cezaevine gönderilmişti. Ersoy, ekibini kurtarmak için tüm servetini ortaya koyacağını söylemesinin üzerine, müzisyen ekibi sanatçıya öfke kustu.

Konser için KKTC’ye giden ünlü sanatçı Bülent Ersoy‘un 21 kişilik müzisyen ekibi, koronavirüs ile ilgili düzenlenen sahte evraklar nedeniyle tutuklanarak mahkemenin kararına göre cezaevine gönderilmişti. 

“BUNUN AHI ÇIKACAK!”

Duruşmada alınan karara göre 1 ay hapis cezasına çarptırılan müzisyen ekibi polis eşliğinde elleri kelepçeli bir şekilde götürülürken kameralara yansıdı. Konuyla ilgili Bülent Ersoy’a öfkeli olan bir orkestra üyesi “Bülent Ersoy utanmadan bir de ‘servetimi harcayacağım’ diyor. Herkesi işinden gücünden etti. Devlet memurluğundan etti. Biz sahte bir şey almadık evrak olduğunu dahi bilmiyoruz. Bize sadece ‘bu evraklarla içeri gireceksiniz’ dediler. Biz ne yaptıklarını nereden bilelim” şeklinde konuştu.

Müzisyen ekibinin bir diğer üyesi ise “Bu kadar aileyi perişan ettiniz. Bunun ahı çıkacak. 21 kişinin hayatıyla oynadınız. Bize resmen düşman muamelesi yapıyorlar” dedi. 

NE OLMUŞTU?

Önceki ay konser vermek  için Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne 21 kişilik orkestrasıyla giden ünlü sanatçı Bülent Ersoy, sahte PCR testi olayıyla gündeme gelmişti. Orkestra yer alan müzisyenlerin PCR testlerinin sahte olduğunun anlaşılmasıyla, ekibin hepsi yaklaşık 1 ay otelde polis gözetimi altında kaldı ve Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanma süreci başlatıldı.

Sosyal medyayı sallayan ‘sahte test’ olayında mahkeme, müzisyenlerin tutuklanmalarına karar verdi. Cezaevine gönderilen orkestra ekibi suçsuz olduklarını ifade ederek yetkililerden yardım talep etti. 

Konuyla alakalı konuşan Müzisyenler ve Sanatçılar Federasyonu Başkanı Ahmet Onurlu, raporu veren hastane yetkilisi ve raporu imzalayan doktorun serbest olduğunu fakat raporun verildiği müzisyenlerin tutuklanmasının mantıklı olmadığını ifade etti ve sözlerini şöyle sürdürdü:

“Kıbrıs’a konser vermek için giden 21 müzisyenin eline tutuşturulan sahte PCR raporu düzenleyen KKTC vatandaşları ve otel yöneticileri serbest. Sahte belgeleri düzenleyen KKTC vatandaşı hastane yetkilisi, doktor ve hemşire serbest. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan 21 müzisyen, 1 aydır gözetim altında tutulduktan sonra bugün verilen kararla tutuklu. Suçun övülecek bir yanı olamaz ama KKTC’deki adalet anlayışı ve ayrımcılık hepimizi endişelendiriyor”

“SON NEFESİME KADAR MÜCADELESİNİ VERECEĞİM!”

Usta sanatçı Bülent Ersoy ise yaşanan olaya tepkisiz kalmayarak sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda“Türkiye’nin en iyi, en büyük avukatını görevlendirdim… Bu savaşım Türkiye ve KKTC hudutları içerisinde kalmayacak, Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nde de bu hakkımı ve haklarımızın da son nefesime kadar mücadelesini vereceğim.” ifadelerine yer verdi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.