Sakarya’da, bisiklet kazasıyla kemiklerindeki eğriliği fark etti

02.05.2022
Sakarya’da, bisiklet kazasıyla kemiklerindeki eğriliği fark etti16 yaşındaki Aziz Koray Diş, geçirdiği bisiklet kazasının peşinden vücudundaki eğriliği fark etti. 1 buçuk senelik araştırmalardan sonrasında Diş’e iyi huylu kemik tümörü teşhisi konuldu.


Sakarya'da, bisiklet kazasıyla kemiklerindeki eğriliği fark etti

Sakarya’nın Adapazarı ilçesinde ikamet eden Aziz Koray Diş (16), Kasım 2021’de bisikletten düştü. Kaza sonrasında hastaneye gitmeyen Diş, vücudunda oluşan yaralara bakmak için aynanın karşısına geçince vücudundaki eğriliği fark etti.

Vaka sonrası hastane hastane gezen Diş’e bir türlü doğru teşhis konulamadı.

İHA’nın haberine gore; umudunu yitirmek suretiyle olan genç, son olarak Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde vazife meydana getiren Doç. Dr. Alauddin Kochai’ye başvurdu.

Tüm tetkikleri tekrardan meydana getirilen 16 yaşındaki Aziz Koray Diş’e Osteoid Osteoma adı verilen kemiğin iyi huylu tümörü teşhisi konuldu.

2 ay sonrasında tamamen sağlığına kavuştu

İlk tetkiklerin peşinden 25 gün süresince hastanede kalan Diş, 22’nci gün Doç. Dr. Alauddin Kochai ve ekibi tarafınca ameliyata alındı.

Omuriliğindeki tümörün alınması için meydana getirilen operasyon sonrası 2 günde ayağa kalkan Aziz Koray Diş, ameliyattan ortalama 2 ay sonrasında tamamen sağlığına kavuştu.

Sakarya da, bisiklet kazasıyla kemiklerindeki eğriliği fark etti #1

“Düzgüsel bel ağrısı diye pek umursamamıştım”

Aziz Koray Diş’in toplumsal yaşamını da etkileyecek dereceye gelen eğriliğinin tespiti sonrasında hızlıca tedavi sürecine geçildiğini belirten Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ortopedi ve Travmatoloji Kısmı’nde görevli Doç. Dr. Alauddin Kochai, şu ifadeleri kullandı:

“Aziz’in bizlere vardığında ciddi bir eğriliği vardı ve bu eğriliğin deposu bir türlü bulunamamıştı. Burada lüzumlu tetkikleri yaparak bu eğriliğin iyi huylu tümör bulunduğunu belirledik ve buna yönelik yaptığımız cerrahi sonrasında sağlığına kavuştu ve 2 ay içinde tamamen sağlığına kavuştu.”

Sakarya’da, bisiklet kazasıyla kemiklerindeki eğriliği fark etti VİDEO

Aziz Koray Diş ise, “İlk ilkin ağrılarım olmuştu fakat düzgüsel bel ağrısı diye pek umursamamıştım. Sonrasında bisikletle bir kaza geçirdim ve ayna karşısında yaralarıma bakarken vücudumun eğri bulunduğunu fark ettim. Sonrasında anneme göstererek durumu anlattım. O şekilde hastane serüvenimiz başladı. Birkaç tane hastane gezdim ve doğru bir teşhis konulamadı. Hemen sonra Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne geldim ve burada Doç. Dr. Alauddin Kochai beni 25 gün içinde tedavimi yapmış olup yolladı. 2 ay sonrasında tamamen sağlığıma kavuştum.

“Her şeyin bir çaresi varmış”

Hastalığım teşhis edilemediği için umudumu yitirmiştim sadece yitirmemek gerekiyormuş. Her şeyin bir çaresi varmış ve bende onu bu hastane ve bu hastanenin doktorları yardımıyla gördüm. Umudunuzu yitirmeyin, ben yitirmedim kazandım; siz de kazanabilirsiniz.” dedi.

Sakarya da, bisiklet kazasıyla kemiklerindeki eğriliği fark etti #2

“Skolyoz diyerek bir fazlaca harcama ettirdiler sadece netice alamadık”

Oğlunun hastalığına ortalama 1 buçuk senedir deva aradıklarını ve hastane hastane gezdiklerini aktaran anne Kadriye Akça ise, “Oğlum için ortalama 1 buçuk senedir deva arıyorduk. Hususi hastanelerde gezdik, skolyoz diyerek bir fazlaca harcama ettirdiler sadece netice alamadık ve hastalık daha da fazla ilerledi. Sakarya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne gelmiş olarak burada Doç. Dr. Alauddin Kochai ile görüşerek durumu anlattık. Derhal yatış verdi ve yeniden tüm tahlilleri yaparak teşhisi koydu. Sonrasında da ameliyat sonrasında çocuğumun ağrıları 2 gün içinde geçti. Evimize gittikten sonrasında daha da iyileşti, şimdi hastalıktan hiçbir yapıt kalmadı diyebilirim.” ifadelerini kullandı.

Sakarya da, bisiklet kazasıyla kemiklerindeki eğriliği fark etti #3

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.