SALİHLİ RAZLISPOR SÜPER AMATÖR KÜME’YE YÜKSELDİ

25.02.2022
SALİHLİ RAZLISPOR SÜPER AMATÖR KÜME’YE YÜKSELDİGeçtiğimiz hafta pazar günü 8 Eylül Stadı’nda oynanan Manisa 1. Amatör Lig Play Off müsabakasında düzgüsel süresi ve uzatmaları 1-1 biten maçta penaltı atışları sonucunda Avşar Bilgispor Razlıspor’u 6-5 yenik etmişti.

Sadece, Salihli Razlıspor, rakibi Avşar Bilgispor’un yaşı büyük statüsünde 5’ten fazla oyuncuyu esame listesine yazdığı nedeni öne sürülerek Manisa İl Disiplin Kuruluna itirazda bulunmuş oldu.

İtirazı değerlendiren kurul, Avşar Bilgispor’un yaşı büyük statüsünde 5’ten fazla oyuncuyu esame listesine yazdığı nedeni öne sürülerek hükmen 3-0 mağlubiyetine, Salihli Razlıspor’un ise hükmen galibiyetine karar verdi.

Hükmen galibiyetin peşinden Salihli Razlıspor, adını Süper Amatör Küme’ye yazdıran taraf oldu.

Manisa ASKF Disiplin Kurulundan meydana getirilen açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Manisa Futbol İl Temsilciliğinden; Salihli Razlıspor’un Avşar Data Spor yarışma netice tescili için yapmış olduğu itiraz, incelemiş olup, İl Disiplin Kurulu’nun 24.02.2022 tarih ve 17 sayılı sonucu ile sonuçlandırılmıştır. Karar Özeti: FMT’nın 22-d maddesi ve 2021-2022 Sezonunda Mahalli Müsabakalarda uygulanacak olan esaslar dahilinde 1-a bölümünde yer edinen yaş uygunluğunda belirtilen yaşı büyük oyuncu sayısının esame sıralaması de beşten fazla olması sebebiyle; Avşar Bilgispor’un hükmen mağlubiyetine, Salihli Razlıspor’un ise hükmen galibiyetine karar verilmiştir.” Denildi.

Muharrem Kazer

 YAZAR BİLGİSİ
webhane
Web Hane ne yapar; İlgili kaynaklardan edindiğim bilgilendirici yazıları sizler için derleyip bir araya getirerek keyif almanız için elimden geleni yapıyorum. Fikri mülkiyetinizin olduğunu düşündüğünüz yazılar, resimler, videolar yada farklı bir şey gördüyseniz kesinlikle yorum, mesaj gibi seçeneklerle dönüş yaparak mülkiyetinizi sunabilirsiniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.