ŞAMPİYONA BİR ALTIN DA BAŞKAN ÇELİK’TEN

03.11.2022
ŞAMPİYONA BİR ALTIN DA BAŞKAN ÇELİK’TENŞehzadeler Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Sporcusu Cemile Aykoç,  Spor Toto Muaythai Süper Ligi 7.Ayak 2.Grup Finali’nde rakibini yenerek şampiyon oldu ve  süper lig şampiyonluğu ünvan kemerini aldı. Aykoç,  bu başarısı ile ülkemizi 2023’te İtalya’da yapılacak  Avrupa Şampiyonası’nda temsil etme hakkı kazanırken, Şehzadeler Belediye Başkanı Ömer Faruk Çelik, başarıya ulaşmış sporcuyu konuk ederek altınla ödüllendirdi.  Ziyarette  Muaythai Federasyonu Ege Bölge Başkanı Ahmet Demiraslan, Şehzadeler Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Akif Özer ve yönetim kurulu üyeleri ile Cemile’nin antrenörlerinden İrem Yıldırım da hazır bulunmuş oldu.

 

Şampiyon sporcuyu kutlama eden Başkan Çelik şu şekilde dedi; “Bugün fazlaca mutluyuz. Şampiyonu belediyemizde konuk ediyoruz. 13-14 Ekim tarihleri içinde Gaziantep’te meydana gelen Spor Toto Muaythai Süper Ligi 7.Ayak 2.Grup Finali’nde rakibini yenerek İtalya’da  ulusal forma ile ülkemizi temsil etme hakkı kazanan fazlaca kıymetli kardeşimiz Şehzadeler Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü sporcumuz Cemile Aykoç’u belediyemizde konuk ediyoruz. Ben bugüne kadarki başarıları için  kendisini kutlama ediyorum. Başta hocaları olmak suretiyle,  Belediye Gençlik ve Spor Kulübümüzün yöneticilerine, muaythai temsilciliğimize alın teri döken her insana fazlaca teşekkür ediyorum. İnanıyorum ki Cemile İtalya’da da ülkemizi en güzel şekilde temsil edecek, orada da bayrağımızı dalgalandırarak İstiklal Marşımızı okutacaktır. Yolu bahtı açık olsun.”  Sıfırdan alıp yetiştirdikleri sporcuların başarılarının kendilerini  gururlandırdığını ve mutlu ettiğini dile getiren Başkan Çelik “Amatörün, sporun ve sporcunun yanında olmaya, onlara destek vermeye bugüne dek olduğu benzer biçimde bundan sonrasında da devam edeceğiz. Cemile kardeşimi kutlama ediyor, alın teri dökenlere teşekkür ediyorum”.

Başarı göstermiş sporcu Cemile Aykoç ise sevincini şu sözlerle beyan etti; “Gaziantep’te düzenlenen finallerde şampiyon oldum. Tanrı nasip ederse İtalya’da ülkemizi Avrupa Şampiyonasında büyükler kategorisinde temsil edeceğim. Antrenörlerim Ediz Sulh, İrem Yıldırım ile yoğun ve yorucu bir ritmde hazırlanıyorum. “Cemile’nin antrenörlerinden İrem Yıldırım ise duygularını şu şekilde dile getirdi; “Cemile ile beraber fazlaca güzel antrenmanlar yaptık. O da emeklerinin karşılığını aldı. Her insana fazlaca teşekkür ediyorum”.

Şehzadeler Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Akif Özer  başarısı sebebiyle Cemile’yi kutlama ettiklerini dile getirerek şu şekilde dedi; “Ulusal formayı giyerek kulübümüzü, belediyemizi ve şehrimizi de temsil edecek olması ikimiz de ayrı bir coşku  yaratıyor. İnşallah Avrupa’da da bayrağımızı dalgalandırıp İstiklal Marşımızı okutacak. Kendisine şimdiden başarılar temenni ediyorum”

Cemile’nin daima olduğu benzer biçimde kendilerini gururlandırdığını ifa eden Muaythai Federasyonu Ege Bölge Başkanı Ahmet Demiraslan ise şu şekilde konuştu; “Cemile fazlaca kıymetli bir sporcumuz. Belediyemiz, kulübümüz ve ilçemiz adına ayrı bir kıymet. Ondan fazlaca umutluyuz.  Yaşı da fazlaca genç. İnşallah üst düzey daha fazlaca başarılar alarak ülkemize armağan edecektir. Ömer Faruk Çelik başkanımız başta olmak suretiyle Ediz Sulh, İrem Yıldırım hocalarımıza,  fazlaca teşekkür ediyorum. Tanrı yar ve yardımcısı olsun.” YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.